שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה חזרת ש"ס לממשלה

ההצבעה עברה ברוב גדול. שרון נפגש עם ישי לשיחת פיוס. יהדות התורה הודיעה: לא נתמוך בתוכנית הכלכלית

הכנסת אישרה הערב (ב') את חזרת שרי ש"ס לממשלה. בעד החזרה הצביעו 54 חברי כנסת. 23 הצביעו נגד. 6 חברי כנסת נמנעו. את ההצעה העלה ראש הממשלה, אריאל שרון. לאחר ההצבעה החלו חברי הכנסת של ש"ס להישבע אמונים לממשלה.
הצעת אי האמון בממשלה שהגישו הסיעות הערביות נדחתה ברוב גדול. בעד ההצעה הצביעו 11 חברי כנסת, נגד ההצעה הצביעו 67, חבר כנסת אחד נמנע.
להצבעות קדמה פגישת פיוס בין ראש הממשלה אריאל שרון לבין יו"ר ש"ס אלי ישי. הפגישה התקיימה בשעות הצהריים בבית ראש הממשלה. מקורות פוליטים מסרו כי "הפגישה התנהלה באווירה טובה וראש הממשלה סקר בפני ישי את הנושא המדיני-הביטחוני". זוהי פגישתם הראשונה של שרון וישי מאז פיטורי שרי ש"ס מהממשלה.
בישיבת סיעת ש"ס אמר ישי כי המשא ומתן על השינויים בתוכנית הכלכלית נמצא בעיצומו ומתקדם לשביעות רצונו.

"יהדות התורה" לא מצטרפת

בניגוד לחברי ש"ס, חברי הכנסת של "יהדות התורה" לא יתמכו בתוכנית הכלכלית כשתועלה להצבעה בכנסת, וספק רב אם יחזרו לקואליציה. ביהדות התורה טוענים שקיבלו מראש הממשלה אולטימטום להתחייב להצביע בעד התכנית, עד היום ב-12:30, אך סירבו. מלשכת ראש הממשלה נמסר להם שאם לא ייענו לדרישה יפתחו הליכים להדחתו של ח"כ יעקב ליצמן מתפקיד יו"ר ועדת הכספים. ליצמן עצמו צפוי לצאת מחר לחו"ל.
המנהיג הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, הורה הבוקר לדחות את האולטימטום של ראש הממשלה. אתמול נפגש שרון עם חמשת חברי הסיעה החרדית ושמע את השגותיהם על התוכנית הכלכלית וטענות נוספות. מיהדות התורה נמסר כי היום התקבלו מסרים מלשכת ראש הממשלה, לפיהם לא תישלל קצבת יוצאי הצבא מבחורי ישיבות חרדיות ששירתו בצבא שירות מקוצר.

לפנייה לכתב/ת
צילום: גלי תיבון
חוזרים לממשלה. אלי ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים