שתף קטע נבחר

דראפט: יוסטון דורשת בטחונות לגבי יאו מינג

הרוקטס, שמעוניינים להשתמש בבחירה הראשונה שלהם בדראפט כדי לבחור במינג הענק, פנו לסינים בבקשה לקבל בטחונות בכתב על כך שהשחקן לא יילקח באמצע העונה למשחקי הנבחרת. לטענת ראשי יוסטון, הבטחת הסינים היא תנאי לבחירה במינג

ראשי היוסטון רוקטס, שקיבלה את זכות הבחירה הראשונה בדראפט ומעוניינת לבחור בענק הסיני, יאו מינג, מדגישים שללא בטחונות מהשלטונות בסין, כי מינג יהיה זמין לאורך כל העונה לא יחתימו את השחקן.
לאחר שהוסרו המכשולים הבירוקרטיים בדרך להחתמתו של השחקן הסיני הראשון בליגה הטובה בעולם, צצה ליוסטון צרה חדשה. מינג, שחקן נבחרת סין, עלול להילקח על-ידי הנבחרת במהלך העונה הפעילה ב-NBA, כדי לשחק בטורנירי הכנה לאולימפיאדה ולמשחקי אסיה.
הרוקטס, החוששים כי השחקן עלול להיעלם להם בחלקים חשובים של העונה, מבקשים מכתב מרשויות הספורט בסין, אשר יבטיח כי מינג יעמוד לרשותם לאורך כל העונה, לפני שיבחרו אותו. הרוקטס רוצים להגיע לסיכום לפני הדראפט שיתקיים בניו-יורק ב-26 ביוני.
ביוסטון מדגישים כי אין להם בעיה עם השתתפותו של הענק הסיני במשחקי אסיה ובמשחקים האולימפיים, אשר בדרך כלל נופלים בזמן הפגרה, אולם השתתפותו במוקדמות האליפויות ובתחרויות אחרות, חשובות פחות, עלולה להתנגש עם תוכנית האימונים של הקבוצה.
אם יוסטון תבחר לבסוף במינג, אשר מתנשא לגובה 2.28 מטרים, הוא יהיה לשחקן הזר הראשון בתולדות ה-NBA, אשר נבחר במקום הראשון בדראפט. ליוסטון יש זכרונות טובים מבחירה ראשונה של שחקן ציר. בפעם האחרונה בה זכו הרוקטס בבחירה הראשונה בדראפט, בשנת 1984, הם הביאו ענק ניגרי צעיר, בשם האקים אלג'וואן, שהביא להם שתי אליפויות רצופות באמצע שנות התשעים (94', 95').

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום allsport
יאו מינג. הסיני הראשון בליגה הטובה בעולם?
צילום allsport
מומלצים