שתף קטע נבחר

ציון אגמון: נסע באוטובוס עם בנו היחיד - ונהרג

עו"ד ציון ויובל אגמון מחדרה יצאו אתמול בשעת בוקר מוקדמת בדרכם לעבודה ולבסיס, שמחים על ההזדמנות לנסוע יחד. הפיצוץ הפריד ביניהם לנצח

עו"ד ציון אגמון מחדרה שמח ללוות אתמול (ד') בבוקר את בנו היחיד, יובל (19) בנסיעתו לבסיס. השניים עלו יחד על האוטובוס לכיוון טבריה, ומפאת חוסר מקום התיישבו מרוחקים זה מזה. כשאירע הפיצוץ, יובל, שישב מאחור, ניצל. אביו נהרג.
"כשהגעתי לבית החולים שאלתי את כולם באובססיביות אם אבא חי ואיפה הוא נמצא", שיחזר אתמול יובל ממיטתו בבית החולים "העמק" בעפולה. "עברתי ככה מפצוע לפצוע ושאלתי איפה אבא. אבא היה אמור להופיע בבית משפט בטבריה ואני התכוונתי לרדת בבסיס חיל הקשר. בבוקר, לפני הנסיעה, קראתי פרק תהילים. לא האמנתי שדווקא ביום בו אבא מגיע איתי יקרה כזה אסון. עליתי לאוטובוס כמדי בוקר. אני מכיר את כל החיילים שנוסעים בו, הייתה עליו אווירה משפחתית.
"ישנתי בסוף האוטובוס כשאירע הפיצוץ, הרגשתי איך אני עף לכל הכיוונים. נהיה חושך ועפתי ליד הגלגל בחוץ, לא ראיתי שם את אבא, וזה הפחיד אותי. גררתי את הרגל הפצועה שלי כמה מטרים מהאוטובוס, וכך הצלתי את עצמי מההתלקחות".
מייד אחר כך התקשר יובל לאמו. "לא ידעתי מה להגיד לה על אבא", הוא מספר. "אחר כך, בבית החולים, אמרו לי שאמא תקועה בפקקים בדרך, אבל הבנתי מייד שהיא נמצאת באבו כביר כדי לזהות את אבא ולכן היא מתעכבת. בערב היא הגיעה. שאלתי אותה 'איפה אבא, תעני לי איפה אבא?' ואז היא השפילה מבט ולא ענתה, וככה הבנתי שאיבדנו אותו. אבא שלי מת".
עו"ד אגמון שימש בעבר כתובע משטרתי. לאחר שסים את שירותו במשטרה פתח משרד משגשג במרכז נתניה. הוא שימש, בין היתר, כחבר דירקטוריון של הרדיו המקומי, "אמצע הדרך" והיה מעורב בניהול התחנה. הוא היה חבר בעמותת "אור" שעסקה בסיוע לנזקקים, וחבריו מעידים שאהב לתרום למען הכלל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
ציון אגמון הרוג פיגוע צומת מגידו
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
מומלצים