שתף קטע נבחר

התחדש משפטו של בשארה

הפרקליטות: "על ביהמ"ש להכריע אם תמיכה בחיזבאללה היא חלק מתפקידיו של חבר כנסת". ההגנה: "כתב האישום - ממניעים פוליטיים"

הדיון השני במשפטו של ח"כ עזמי בשארה, הנאשם שהביע תמיכה בארגון החיזבאללה, התקיים בשעות הצהריים (יום א') בבית משפט השלום בנצרת.
בשארה נכנס באיחור של 40 דקות לדיון, שעסק בעיקר בסוגיית הסרת חסינותו. הדיון התנהל בהרכב של שלושה שופטים. בבית המשפט נכחו יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שאוקי חטיב, חברי הכנסת מוחמד ברכה ומוחמד כנעאן, תשעה משקיפים בינלאומיים ונציגי זכויות אדם מאירופה.
פרקליטות מחוז ירושלים, שהגישה את כתב האישום, השיבה בדיון לטענות מקדמיות של ההגנה. פרקליט מחוז ירושלים משה לידור, אמר לפני הדיון: "אני לא מכיר אף מדינה בעולם, שהייתה מאפשרת לאחד מנבחריה לקרוא לפעולה בדרכי טרור נגד אזרחיה. בית המשפט יצטרך להכריע, האם קריאה לאימוץ דרכי החיזבאללה הנה חלק מתפקידו של חבר כנסת".
עורכי הדין מארגון "עדאללה", המייצגים את חבר הכנסת, אמרו כי "דבריו של בשארה נאמרו במסגרת מילוי חובתו ותפקידו כמנהיג ונציג פוליטי של ציבור וחרים". עורכי הדין הוסיפו, כי "נאומיו של בשארה מייצגים דעה לגיטימית, הרווחת בקרב המיעוט הערבי בישראל, ומכאן שכתב האישום הוגש ממניעים פוליטיים בלבד".
עורך הדין ג'מיל דקוואר הוסיף ש"היועץ המשפטי לממשלה, בעצם התייעצותו עם גורמים פוליטיים, אינו יכול לקבוע מהו לגטימי, בהתייחס לדברים שאומר מנהיג פוליטי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן-וולק
תמיכה בחיזבאללה. בשארה
צילום: אופירה יוחנן-וולק
מומלצים