שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יו"ר ארגון השחקנים: המצב הכלכלי לא פוסח עלינו
  אריה אלטר אומר כי עדיף לשחקנים לקבל את בקשת הקבוצות להקפיא את הדולר בחוזים, מאשר להתעקש על החוזה הנוכחי ולקבל משכורת חלקית: "המצב הכלכלי לא פוסח על אף אחד - גם לא על מועדוני כדורגל"

  קבוצות בכירות בליגת העל, ביניהן מכבי חיפה ומכבי תל אביב, החלו בימים האחרונים להודיע כי יקפיאו את הדולר בשכר השחקנים, לאור עלייתו החדה של המטבע האמריקני. לפני שבוע, כזכור, פירסם ynet לראשונה כי בכוונת הפועל תל אביב לפנות לשחקניה כדי לפתוח את החוזים הקיימים ולעדכן בהם את שער הדולר.
  היום, בעקבות הודעת קבוצת נוספות על כוונתם לבצע מהלך דומה, פנו חלק מהשחקנים לארגון השחקנים, לאור שחיקה של 10 עד 20 אחוזים הצפויה בשכרם, וזכו לתשוב מפתיעה מיו"ר הארגון, אריה אלטר. "הסברתי להם שאם קבוצה יכולה לשלם את הכסף בזמן, גם אם זה כמה שקלים פחות, אז עדיף לקבל את הבקשה", אמר אלטר ל-ynet. "במילא, במצב הקיים, קבוצות מתקשות לשלם את כל המשכורות שכתובות בחוזה. עדיף שהשחקנים יחתמו על משכורות נמוכות יותר ויקבלו אותן במלואן".

  - האם זו סיבה לוותר על חלקים בשכר?

  "לא רק. יש בעיה מאוד גדולה לכל ענפי המשק ושחקנים צריכים להבין שהמצב הכלכלי הקשה לא פוסח על אף אחד – גם לא על מועדוני כדורגל. לאנשים יש הסכמים – החזקים ישרדו והחלשים יפגעו. אם זה באמת ברמה של עד 10% בשכר, יש מקום לשקול קיצוץ כזה. מעבר לכך, כל אחד יעשה את החשבון שלו. עם זאת, בקבוצות חייבים להבין שאי אפשר לשחוק שכר של אף אחד. אני מצפה לגמישות משני הצדדים. הם יישבו על ההסכמים, ויחליטו".
  חלק מהשחקנים אינו מוכן לקיצוץ ורובם עדיין לא יודעים את הפרטים המדוייקים לגבי הבקשות שיופנו אליהם מצד הקבוצות, מאחר והדברים פורסמו בינתיים רק בתקשורת ולא נאמרו לשחקנים עצמם. למרות זאת, מספר שחקנים כבר הודיעו כי הם יסכימו להקפיא את הדולר בשכרם. אחד מהם הוא ברוך דגו, שחקן מכבי תל אביב, אשר אמר כי אם כל חבריו יקבלו החלטה על הקפאת הדולר, יסכים גם הוא למהלך.
  "אם כולם יסכימו, אז למען המועדון גם אני אסכים. לא דיברתי על זה עם החברים שלי, אבל אני אישית מוכן לצמצם בשכר אם זה יעזור", אמר דגו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  תאומים והרציקוביץ'. מהדקים את החגורה
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים