שתף קטע נבחר

השגריר הבא בוושינגטון: עובדי משרד החוץ מבטיחים מאבק

ראש הממשלה ושר החוץ מבקשים להגדיר את דני איילון, השגריר הבא בוושינגטון, כ'מינוי מקצועי' מטעם משרד החוץ ולא במסגרת מכסת המינויים הפוליטיים במשרד. ועד העובדים מבטיח מאבק

"ועדת המינויים של משרד החוץ לא תשמש כחותמת גומי", כך אמרו אמש (ד') עובדי המשרד, הדורשים שמינויו של דני איילון לשגריר בארה"ב ייחשב כמינוי פוליטי ולא כמינוי מקצועי.
בשבוע שעבר החליטו ראש הממשלה ושר החוץ על מינויו של איילון, איש משרד החוץ במקור, לתפקיד. פרס התכוון להביא את המינוי לוועדת המינויים כ'תפקיד מקצועי' ולא כמינוי פוליטי. המשמעות: איילון לא ייחשב לאחד מ-11 המינויים הפוליטיים שיכול השר לבצע בנציגויות ישראל בחו"ל.
בוועד העובדים של המשרד דוחים את הניסיון וטוענים שעל פי קריטריונים מקצועיים, הדיפלומט הבכיר של המשרד, יואב בירן, שהציג את מועמדותו, היה זוכה בתפקיד.
"לא ייתכן שוועדת המינויים תשמש חותמת גומי, אחרי שמשרד ראש הממשלה כבר הודיע לאמריקנים שמונה שגריר חדש", אומרים גורמים במשרד, "עם כל האהדה לאיילון, בין המועמדים לתפקיד השגריר היה גם בירן, שהוא הדיפלומט הבכיר בשירות החוץ הישראלי, ובשיקולים מקצועיים אין ספק שהוא היה זוכה במינוי".
ועד העובדים של משרד החוץ פנה ללשכת שר החוץ ולמשרד ראש הממשלה ודרש שהמינוי ייחשב כמינוי פוליטי.
בוועד מציינים שאיש אינו מטיל ספק ביכולתו המקצועית של איילון. כאשר נודע על המינוי אמר סמנכ"ל תקשורת והסברה במשרד החוץ, גדעון מאיר, כי "איילון הוא איש משרד החוץ ודיפלומט מקצועי, ואני בטוח שיעשה עבודה מצוינת בתפקיד השגריר. הוא אינו מזוהה פוליטית ונחשב איש מקצוע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
לא רוצים לפגוע במינוי. איילון
צילום: לע"מ
מומלצים