שתף קטע נבחר

עולה מאתיופיה תקף עולות מרוסיה "כנקמה"

אדינו מנגיסטו תקף מינית שתי נערות שעלו מחבר העמים וטען: עשיתי זאת כנקמה על כך שעולים תקפו אותי. השופטים קבעו שהתקיפה אינה מצדיקה את מעשיו וגזרו עליו חמש שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר אתמולם (ד') חמש שנות מאסר על אדינו מנגיסטו, בן 26, שהורשע בניסיון לאונס ובביצוע מעשים מגונים בשתי נערות, עולות ממדינות חבר העמים. השופטים לא קיבלו את טענתו של מנגיסטו, שביצע את המעשים כנקמה על תקיפתו על-ידי עולים חדשים מחבר המדינות.
מנגיסטו עלה לארץ לפני כעשר שנים עם אמו ושלושת אחיו, ושירת במשמר הגבול. מגזר דינו עולה כי לפני כשנתיים, כאשר עבד כמאבטח, תקפה אותו קבוצה של עולים חדשים ממדינות חבר העמים. אלה היכו אותו עד אובדן הכרה בניסיון לגנוב ממנו את האקדח שהיה ברשותו. בעקבות התקיפה אושפז מנגיסטו וטופל במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש.
במהלך אבחון פסיכולוגי במכון איים מנגיסטו שאם תוקפיו לא ייענשו בחומרה, "יש לו תוכנית נקמה" - לפגוע בגן ילדים בנשק חם. התוקפים נשפטו בסופו של דבר לשלוש ולארבע שנות מאסר בפועל - ומנגיסטו לא מימש את איומו. מאז הוא סירב לעבור טיפול פסיכולוגי קבוע.
לפני כחצי שנה תקף מנגיסטו נערה בת 17, עולה מחבר העמים, כאשר זו סיימה לעבוד בשעת לילה מאוחרת. הוא החל לדבר אתה, לקח אותה לבית-ספר סמוך, תפס אותה בחוזקה וחיבק אותה. הנערה הצליחה להשתחרר מאחיזתו ולברוח.
נערה נוספת, עולה מחבר העמים, ניסה מנגיסטו לאנוס. לפי גזר הדין, השניים ישבו לשתות ולעשן ביחד, ואז ניגש אתה מנגיסטו לחדר השירותים ותקף אותה באכזריות. הוא היכה אותה בראשה, קרע את בגדיה וניסה לאנוס אותה, ללא הצלחה. מנגיסטו הותיר את הנערה ערומה.
בגזר הדין כתבו השופטים: "במה חטאו שתי הנערות שבסיום עבודתם בשעת לילה מאוחרת נפלו קורבן לתוקפנותו של הנאשם וליצר המיני שלו וייתכן גם ליצר הנקמנות שלו? העובדה שהנאשם הותקף באותו אירוע שהוא חמור, אין לה כל נימה של הצדקה למה שהנאשם עולל לשתי המתלוננות. הוא צריך לתת את הדין על כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים