שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יו"ר איגוד השופטים: "לדני קורן פשוט אין מושג"
  באיגוד השופטים זעמו היום (א') על עדותו של השופט הבכיר, דני קורן, בפני ועדת סטרשנוב, בה תקף השופט את האיגוד. היו"ר אריה זייף: "טענותיו אינן נכונות, הוא לא הכין שיעורי בית". יו"ר הוועדה המקצועית, צביקה רוזן: "לא צריך להתייחס למה שכל אחד טוען. מבחינתי זה כאילו אוהד כדורגל או שופט מליגה ג' אמר את זה"

  שלשום (ו') התכנסה ועדת שטרסנוב, אשר הוקמה על מנת לבחון את מצב הכדורגל בארץ, כדי לשמוע את עדויותיהם של יו"ר איגוד השופטים, אריה זייף, ושופט ליגת העל, דני קורן.
  קורן שטח האשמות חמורות לגבי דרך התנהלותו של איגוד השופטים. בין היתר אמר השופט הבכיר, כי האיגוד לא קבע תנאי קבלה לשופטים וכי אין שום הליך בקרה אשר יבחן את רמתם של השופטים בארץ. בנוסף, המליץ קורן למנות מבקר פנימי ונציב תלונות שייפקחו מבפנים על פעולתו של האיגוד.
  זייף סקר בפני הוועדה את פעילותו של איגוד השופטים, ולא אהב לשמוע, בלשון המעטה, את הביקורת שהטיח קורן באירגון בראשו הוא עומד. "דני קורן אולי מכיר את חוקת הכדורגל, אבל אין לו מושג לגבי דרך ניהולו של האיגוד", אמר זייף. "אני הבאתי בפני הוועדה את כל החומר הרלבנטי ואילו הוא (קורן) לא הכין את שיעורי הבית, ולכן אמר דברים שאינם נכונים".
  לגבי טענתו של קורן, כי האיגוד צריך למנות מבקר ונציב פניות אמר היו"ר, כי התפקידים האלו כבר מאויישים. "שופט העבר יהושע לויה, שהיה בעברו גם שוטר, מטפל בכל פנייה ותלונה אשר מגיעים לאיגוד. כמו כן אנחנו נתונים תחת פיקוח הדוק של מבקר המדינה, כך שלטענותיו ולהמלצותיו של קורן אין שחר. הן פשוט נובעות מחוסר ידיעה".
  גם צביקה רוזן, יו"ר הוועדה המיקצועית של האיגוד, זעם על הטענות שהעלה אחד מבכירי השופטים בארץ. "מבחינתי הדברים שאמר קורן אינם שווים התייחסות. זה כאילו שאוהד כדורגל או שופט מליגה ג' אמר אותם, לכן הטענות שהועלו פשוט לא מעניינות אותי".
  בדבר אחד מסכימים זייף וקורן: שכר השופטים בארץ טעון שיפור. יחד עם זאת יו"ר האיגוד אינו צופה שינוי בסטאטוס המקצועי של השופט הישראלי, אשר חייב לעבוד במקצוע נוסף, כדי שיוכל לסגור את החודש.
  "למעט אנגליה ואיטליה שם השיפוט הוא מקצועני והשופטים יכולים להתפרנס ממנו בכבוד, אין כמעט מדינות בהן השופטים עובדים במשרה מלאה. כיום רוב השופטים מסיימים לעבוד בגיל 40 ולכן הם חייבים שיהיה להם מקצוע נוסף. אינני צופה שינוי במצב הזה בעתיד הנראה לעין".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ראובן שוורץ
  אריה זייף. הוציא לקורן כרטיס אדום
  צילום ראובן שוורץ
  צילום יוסי רוט
  דני קורן (משמאל). שופט מליגה ג'?
  צילום יוסי רוט
  מומלצים