שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עו"ד דן חי: "בניון פעל בהתאם לתקנון פיפ"א"

  פרקליטו של יוסי בניון, עו"ד דן חי, התייחס לתביעה שהגישה הפועל באר שבע על סך 12 מיליון דולר נגד בניון, והוסיף: "הוא לא רוצה לריב עם הקבוצה"

  הפועל באר שבע, קבוצת הנעורים של יוסי בניון, הגישה תביעת ענק נגד השחקן, במוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל. בבאר שבע, המחזיקה בבעלות על חלק מכרטיסו של בניון, טוענים כי מכירתו של הקשר לסנטאנדר הספרדית נעשתה ללא הסכמתה של הקבוצה. כן נטען בכתב התביעה כי שוויו הריאלי של בניון נאמד בכ-12 מיליון דולר וכי מכירתו של השחקן בסכום נמוך (2.5 מיליון דולר), כהגדרתם, עשוי לסכן את עתיד הקבוצה. בנוסף, באר שבע תובעת פיצויים של כחצי מיליון דולר, מאחר שלטענתה זה סכום הפיצוי לו בניון התחייב בגין הפרת חוזה.
  יצוין כי מכתב התביעה עולה, כי באר שבע טוענת שכרטיס השחקן של בניון שייך כולו לה, אולם היא מחוייבת להעביר לבניון 50 אחוזים מדמי המכירה. גורם בהפועל באר שבע, אמר אתמול (א'): "בניון אמר לסנטאנדר שהם לא צריכים לשלם לנו כלום, למעט דמי השבחת שחקן בהתאם למחיר שתקבע פיפ"א. אולם לדעתנו הוא הפר את ההסכם, וכעת הוא לא צריך לקבל דבר, אלא לשלם לנו פיצוי".
  פרקליטת הקבוצה, מיכל ראובן-אביטן, שהגישה את התביעה מטעם הפועל באר שבע, אמרה: "הפועל באר שבע תעמוד על מלוא זכויותיה בעניין כרטיסו של בניון. האגודה ניסתה לפתור את המחלוקת בכל דרך אחרת, אך לצערנו זו הדרך היחידה שנותרה".
  פרקליטו של בניון, עו"ד דן חי: "עדיין לא קיבלתי את התביעה, לכן אני לא רוצה להתייחס לכתוב שם. מעבר לזה, בניון פעל בהתאם לתקנון פיפ"א, שקובע ששחקן שחוזהו עומד להסתיים, יכול לנהל מו"מ ולסכם בקבוצה אחרת וכך עשה בניון. מעבר לזה, באר שבע יכולים לדרוש דמי השבחה, אבל בניון שיחק בשנים האחרונות במכבי חיפה ולכן היא צריכה לקבל את הכסף. חשוב לי גם לציין כי בניון לא מעוניין לריב או לפגוע בבאר שבע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים