שתף קטע נבחר

ברק לרובינשטיין: אני אחראי בפרשת העמותות

במכתב ששיגר ראש הממשלה לשעבר ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטת המדינה הודיע ברק שהוא נושא "באחריות הציבורית הכוללת" למערכת הבחירות ולתוצאותיה

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שיגר השבוע מכתבים ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ולפרקליטת המדינה, עדנה ארבל, שבהם הודיע שהוא נוטל על עצמו את האחריות הכוללת לפרשת העמותות, שבעקבותיה המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד חלק מהמעורבים, אך לא נגדו.
במכתב ביקש ברק שהיועץ המשפטי לממשלה יזמן אותו לפגישה, כדי שיוכל להציג את עמדתו בסוגיה. ברק ציין שבכוונתו להיפגש עם המעורבים בפרשה, שעם חלקם נמנע עד כה מלהיפגש בשל החקירה, ולהציע להם את עזרתו בגיוס תרומות להגנתם המשפטית.
ברק כתב בין השאר: "הבהרתי פומבית, בקולי, כי כמועמד לראשות הממשלה וכמי שהיה יו"ר מטה הבחירות, אני נושא באחריות הציבורית הכוללת למערכת הבחירות ולתוצאותיה. זו עמדתי גם היום".
מנהל מטה הבחירות של ברק, טל זילברשטיין, אחד המעורבים שנגדם המליצה המשטרה להגיש כתב אישום, סירב אתמול להגיב.
אנשים המקורבים לפרשה אמרו אתמול: "טוב שברק כתב את המכתב, שכן אם יש משהו אחד שיכול לעזור, זו הפעולה הזאת של ברק. כעת צריך להמתין ולראות מה יהיו תוצאותיה של פגישה כזאת בין ברק ליועץ המשפטי לממשלה".

היועץ מתח ביקורת על השימוש בזכות השתיקה

במכתב תשובה ששיגר היום (ב') רובינשטיין לברק, כתב היועץ המשפטי, כי אין מניעה מפגישה עמו. רובינשטיין ציין במכתב, כי המלצות המשטרה נמצאות בבדיקת הפרקליטות, וכי הבדיקה עשויה להימשך זמן רב. היועץ המשפטי מתח ביקורת על שהחשודים בפרשה ניצלו בחקירתם את זכות השתיקה. "תהינו, אם כאשר מדובר בסיטואציה ציבורית וערכית, ראוי לשמור על זכות השתיקה, במקום להשיב לשאלות ולטעון טענות נגד", כתב היועץ.

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים