שתף קטע נבחר

"מופז החל את המירוץ לליכוד"

כך אומרים ל-ynet גורמים פוליטיים, שמתלוננים כי הרמטכ"ל מארגן לעצמו סיורים פוליטיים במסווה של פרידה מתפקידו. היום אמור היה מופז לסייר בצפון עם ראשי רשויות מהליכוד. פעיל ליכוד מקומי: "ברור שזה כנס פוליטי. החושים הפוליטיים שלי אומרים לי שהוא יגיע לליכוד בקרוב, למרות החיוך המבוייש". דובר צה"ל: מדובר בכנסי פרידה

"הרמטכ"ל שאול מופז החל את המירוץ לליכוד בעודו במדים" - כך מאשימים גורמים במערכת הפוליטית.
מופז יפשוט את מדיו ב-9 ביולי לאחר ארבע שנים כרמטכ"ל. על פי החוק הוא מוכרח לעבור תקופת צינון של שנה, אם בכוונתו להתמודד בבחירות. אבל במערכת הפוליטית מעריכים רבים, כי בכוונתו להצטרף לקלחת בהקדם, ויש מי שטוען שהוא כבר עושה זאת.
בתקופה האחרונה החל מופז בסבב של פרידות מגורמים שונים, ואמש (יום ב'), למשל, הוא נפרד מבכירים במודיעין. במקביל מקפיד מופז להיפרד גם מגורמים אזרחיים, והיום הוא אמור היה להיפרד בין היתר מראשי הרשויות בדואיות בצפון. אולם, בעקבות הפיגוע בירושלים ביטל הרמטכ"ל את סבב סיורי הפרידה שתכנן להיום כדי לעסוק בהערכות מצב ביטחוניות ובדיונים עם הצמרת המדינית.
לפי התוכנית המקורית, מופז אמור היה לסייר היום בכפרים בצפון הארץ ולהפיע בכנס חברתי בקיסריה. גורמים במערכת הפוליטית טענו אתמול כי מטרת הסיור היא ליצור קשר עם פעילי ליכוד באיזור.
מופז אמור היה לפתוח את הסיור במועצה המקומית סאג'ור, שבראשה עומד פעיל ליכוד. לאחר מכן נקבעה לו פגישה עם ראשי העדה הדרוזית בג'וליס, אבל מקורות פוליטים אומרים כי הפגישה הזו לא תוכננה מראש, ונוספה לסיור רק לאחר שראשי העדה נעלבו מכך שלא נכללו בתוכנית המקורית.
את הסיור אמור היה מופז להמשיך בבית זרזיר - בארוחה חגיגית עם ראשי העדה הבדואית. מארחו באירוע היה צריך להיות חסן היב, ראש מועצת זרזיר מטעם הליכוד.
בערב אמור היה מופז להשתתף בטקס בקיסריה, שיעסוק בין השאר בפרוייקט "עתידים" לקידום העתודה האקדמית בעיירות הפיתוח. רבים ממשתתפי כנס זה, ובתוכם ראש עיריית קיסריה יעקב אדרי, הם פעילים פוליטיים בליכוד.

"מסר חריף"

"לאחרונה הופעלו על מופז לחצים מצד המערכת הפוליטית שלא לעסוק בקשירת קשרים בעודו במדים", אומר גורם בליכוד, "אך מופז לא נסוג מכוונתו להיפרד בטקסיות מראשי רשויות, נציגי ציבור וחברי מרכז ליכוד באירועים שימומנו מקופת צה"ל. העברתי מסר חריף ללישכת מופז, אמרתי להם שאם לא יבוטל האירוע אני אודיע שהרמטכ"ל החל את מסע הבחירות שלו בעודו במדים, במימון צה"ל, למרות כל הקיצוצים. אסור לעבור על זה לסדר היום".
"אני יודע שחברי מרכז הוזמנו לאירוע הפרידה מהרמטכ"ל", האשים ח"כ סאלח טריף מהעבודה, "זה לא יתכן. לאחר שיפשוט את מדיו הוא יכול לקפוץ לאיזה בריכה שהוא רוצה, אבל לעשות כנס פוליטי במדים זה לא יעלה על הדעת. אני משוכנע שהמסוק שיקפיץ אותו לאירועים האלה הוא על חשבון צה"ל וגם הכיבוד".
ואילו אהרוני בניאס, ראש סניף עפולה של הליכוד, שהוזמן לאירוע בקיסריה, דווקא שמח. "חשוב לי ששאול מופז יתחבר אלינו ויבוא לליכוד", אומר בניאס הגאה. "מופז כדרכו בקודש עוד לא חושף לאן הוא הולך. הוא לא נופל בעניין הזה, אבל ברור שזה כנס פוליטי. החושים הפוליטיים שלי אומרים לי שהוא יגיע לליכוד בקרוב, למרות החיוך המבוייש".

"הרמטכ"ל נפרד"

דובר צה"ל מסר בתגובה כי הרמטכ"ל מופז יסכם בקיסריה את פרוייקט "עתידים" לשיקום צעירים משכבות מצוקה בצה"ל. "צה"ל גאה בפרוייקט שתורם רבות לכוח האדם הטכנולוגי בצה"ל בפרט ובחברה בכלל", נמסר. "הרמטכ"ל נפרד לקראת סיום תפקידו מכלל יחידות צה"ל כחלק מסיורי הפרידה, נפרד הרמטכ"ל גם מבני העדות הדרוזית, הבדואית והצ'רקסית. בדרך זו הוא מבקש להביע את הערכתו על שירותם הנאמן בצה"ל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אופן
פוליטיקה? מופז
צילום: חגי אופן
מומלצים