שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סאנדיי טיימס: ישראל שיגרה טיל שיוט מצוללת
  בדיווחים נמסר כי הטיל מסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני, והטווח שלו - 1,500 קילומטרים

  ישראל שיגרה טיל שיוט המסוגל לשאת ראשי נפץ גרעיניים במהלך ניסוי שנערך בחודש שעבר. הטיל שוגר מסיפון אחת מצוללות הדולפין החדשות של חיל הים, באזור סרי לנקה. כך עולה מידיעה שפירסמו עוזי מחניימי ופטר קונרדי בגיליון העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס".
  טילי הניסוי, שצוידו בראשי נפץ קונוונציונליים, פגעו במטרות ימיות שהיו במרחק של כ-1,500 קילומטר. ישראל היא המדינה השלישית בעולם, אחרי ארצות הברית ורוסיה, שבידיה הטכנולוגיה לשגר טילי שיוט גרעיניים מצוללות. לדברי ה"סאנדיי טיימס" בידי ישראל מספר ראשי נפץ גרעיניים במשקל 200 קילוגרם אותם אפשר יהיה להרכיב על טילי השיוט.
  לדברי העיתון הבריטי ישראל תצייד שלוש צוללות בארבעה טילי שיוט כל אחת. בכך תשמור המדינה על גורם ההרתעה שלה מאחר ותוכל להגיב לאחר התקפה לא קונוונציונלית על שטחה. הצוללות יפעלו ברוטציה: אחת תוצב בים האדום, השנייה במפרץ הפרסי והשלישית תישאר בכוננות. אפשר יהיה לשגר את הטילים רק לאחר אישור של ארבעה גורמים: ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקד חיל הים. בנוסף, על סיפון כל צוללת יהיו חמישה קצינים שיהיו מופקדים אך ורק על ראשי החץ.
  צוללות הדולפין של חיל הים נחשבות למתקדמות מסוגן בעולם, ומסוגלות להישאר בים במשך 30 יום. פיתוח יכולות השיגור מהצוללות הואץ בתחילת העשור שעבר לאחר דיווחים של המוסד על התקדמות תוכנית הגרעין האיראנית.
  דובר משרד הבטחון מסר בתגובה ל-ynet, כי הפירסום בסאנדיי טיימס אינו נכון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גנית אוריון
  צוללות חיל הים. מסוכנות יותר
  גנית אוריון
  מומלצים