שתף קטע נבחר

בן אליעזר: בקרוב יפונו מאחזים לא חוקיים

בישיבת ועדת החוץ והביטחון אמר שר הביטחון כי בתוך כשלושה ימים יפונו כ-20 מאחזים. עם צאתו מהוועדה הוא סרב להתייחס לדברים ואמר: "אני לומד את הנושא"

שר הבטחון בנימין בן אליעזר הודיע היום (ב') לוועדת החוץ והביטחון שהוא בוחן את נושא המאחזים הבלתי חוקיים בשטחים וכי ייתכן שיורה לפנות בקרוב כמה מהן. לטענת ח"כ חיים רמון שהתעמת עם בן אליעזר בישיבה - הבטיח שר הביטחון לפנות 20 מאחזים בתוך שלושה ימים. "זה מעט מדי מאוחר מדי", אמר רמון. "בדיוק כמו שגדר ההפרדה שדיברתי עליה כבר לפני שנה וחצי - יוצאת לדרך רק עכשיו".
בן אליעזר אמר בצאתו מוועדת החוץ והביטחון ש"אני לומד כעת את כל נושא המאחזים. שני שיקולים מדריכים אותי: השיקול הביטחוני ובטחון האנשים שחיים באזור".
ח"כ רן כהן טען בישיבה ש-69 מאחזים בלתי חוקיים מאובטחים על ידי כוח המונה כ-400 חיילים, ותבע בשל כך לזמן את היועץ המשפטי לממשלה לחוות את דעתו על כך שהמאחזים מסכנים את חיי החיילים. "אני לא מוכן להיות אחראי על העלמת עין מההפקרות של המאחזים הבלתי חוקיים, ועל היום בו יהרגו שם חיילים או אזרחים. על כן יש להציג לוועדה את מפת המאחזים והוועדה תחליט על הדרך לפירוקם" אמר.
בן אליעזר אמר עוד שהוא מקווה ששר החוץ שמעון פרס לא יתפטר מהממשלה, וכי הויכוח בנושא תוואי הגדר ניטש על החלק המזרחי שבו עדיין לא התקיים כל דיון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
בקרוב. בן אליעזר
צילום ערוץ 1
מומלצים