שתף קטע נבחר

המשטרה: ממצאים לכאורה נגד חמישה שופטים

המשטרה העבירה הבוקר את ממצאי חקירת פרשת "שופטים באדום" לפרקליטות. על פי החשד: מספר שופטי כדורגל היטו לכאורה תוצאות של 24 משחקים בליגה הלאומית והארצית. תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אם החשדות נכונים, נראה זאת בחומרה"

היחידה הארצית לחשיפת פשיעה חמורה ובינלאומית (היחב"ל) סיימה חקירתה בפרשת "שופטים באדום", במהלכה נחקר חשד כי שופטי כדורגל היטו משחקים בליגות שונות בתמורה לקבלת שוחד.
החקירה נפתחה בתחילת ינואר 2002, לאחר פרסום בכלי התקשורת בדבר החשד הנ"ל ובעקבות איסוף מודיעיני שהחל ביחידה לאחר הפרסום. במהלך החקירה, שהתנהלה בראשיתה במשך מספר חודשים כחקירה סמויה, נחקרו עשרות חשודים ומעורבים בפרשה, בהם שופטי כדורגל (פעילים ומהעבר), עסקנים, סוכני ומארגני הימורים למיניהם.
על פי החשד שנחקר, מספר שופטי כדורגל היטו לכאורה, תוצאות של 24 משחקי כדורגל בהם שפטו בין השנים 1998-2000 בליגות שונות, ובהם הליגה הלאומית והליגה הארצית, ובתמורה קבלו על פי החשד סכומי כסף שונים. עם תום החקירה הועברו התיקים להחלטת פרקליטות מרכז ובהם ממצאים לכאורה כנגד חמישה שופטי כדורגל פעילים בחשד לקבלת שוחד. תיקיהם של שני שופטים נוספים הועברו גם כן לעיון הפרקליטות.
כמו כן נמצאו ממצאים לכאורה כנגד שני סוכני הימורים בחשד למתן שוחד, וכן כנגד שבעה מארגני הימורים בלתי חוקיים (חלקם הימורים ממשחקי ליגת העל) בחשד לעבירות בנושא הגרלות והימורים. כאמור התיקים הועברו להחלטת פרקליטות מרכז.
בעקבות סיום החקירה המשטרתית, פרסמה היום ההתאחדות לכדורגל הודעה בה היא אומרת: "אנחנו מודים למשטרת ישראל על פעילותה המאומצת והמהירה בכל הנוגע להשלמת החקירה. ההתאחדות מציינת כי אם יתברר שהחשדות לכאורה נגד שופטי הכדורגל נכונים, הרי שיש לראות זאת בחומרה רבה ובהבעת צער על כל מקרה ומקרה. עם זאת, למותר לציין, כי ברור עתה מעבר לכל ספק על פי הממצאים שהוגשו על ידי השטרה, שאין מדובר באירועים הקשורים לעונת המשחקים 2001/2, על כל המשתמע מכך. ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים כבר נערכים בימים אלו לתחילתה של העונה, תוך שהם מאמינים ובטוחים שמאות שופטי כדורגל, נקיים מכל חשד, ימשיכו לבצע את מלאכתם במקצועיות וללא דופי".
היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי: "הפרקליטות עדיין לא החליטה, אבל אם בסופו של הליך יחליטו להעמיד את המעורבים לדין וימצאו אותם אשמים, הרי שזה חמור ביותר. מצער שכאלה דברים קרו. אנחנו מודים למשטרה על החקירה המהירה. יצוין כי לא מדובר בחשדות לגבי העונה החולפת, על כל המשתמע מכך בנוגע להקפאת הליגות, אולם הנהלת ההתאחדות היא שתקבע".
למרות הדברים האמורים, בחלק מקבוצות ליגת העל עוד לא איבדו את התקווה. יוסי נעים, מנכ"ל מכבי קריית גת, שסיימה את הליגה במקום האחרון, אמר היום: "גם אם אין הוכחות שהשופטים היו מעורבים בהטיית משחק העונה, אני מעריך שהם לא יצאו לשנת שבתון וצריך להתייחס לדברים האלה בהתאם. לדעתי זו מוכיח שצדקנו כשצעקנו שלא נעשה צדק במשחקים. אני מצפה מיו"ר ההתאחדות, גברי לוי, שבדרך כלל דואג לקבוצות הקטנות שיהיה בעד ההקפאה. אני מאמין שבסוף הליגות יוקפאו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים