שתף קטע נבחר

שריד וביילין קרובים להקמת מפלגה חדשה

שריד: "אני וביילין במגעים כל הזמן. אם ייבחר פואד לכהונה נוספת כיו"ר העבודה יפרשו יוני המפלגה ונקים את המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הישראלית"

המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה קורמת עור וגידים. יו"ר מר"צ, ח"כ יוסי שריד, אמר אתמול (ה'), שלהערכתו קרובה הקמתה של מפלגה שתכלול את מרצ, תומכי יוסי ביילין ותנועת שח"ר, יונים שיפרשו מהעבודה, והבחירה הדמוקרטית.
"אני וביילין במגעים כל הזמן. אני חושב שעד אוקטובר או לפני כן יסתיים המירוץ במפלגת העבודה ואם אכן ייבחר בנימין בן אליעזר לראשות העבודה, תקום המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה בישראל", אמר.
הכוונה העומדת מאחורי הקמת המפלגה החדשה היא הניסיון להקים גוש שמאל ששואב את כוחו בעיקר מהתרסקותה של מפלגת העבודה בסקרים. חיבור של שריד ומרצ עם יוני העבודה יביא, על פי תחזיות פוליטיות, למפלגה שתגדיל את כוחה באופן משמעותי.
"אני לא יודע אם זו תהיה מפלגה שונה ממרצ", אומר שריד, "אך היא תהיה במוטת כנפיים רחבה יותר. יש סיכויים שלמבנה כזה תהיה תמיכה ציבורית יותר רחבה. זו הציפיה הציבורית מצד התומכים שלנו".
שריד הוסיף ואמר שאם תהיה הסכמה בין חברי המפלגה - שעדיין לא נקבע לה שם - הוא ימלא את תפקיד יושב הראש. במקרה אחר יתקיימו בחירות פנימיות כמקובל.

ביילין נחוש; במפלגת העבודה בוחשים

מלשכתו של השר לשעבר יוסי ביילין נמסר: "ביילין הצהיר בעת הקמת תנועת שח"ר כי יפעל בארבעת החודשים הקרובים לאיחוד מחנה השלום למפלגה גדולה שתהווה אלטרנטיבה לשרון ולנתניהו. אם בעבודה לא תקום הנהגה חדשה – ביילין יוביל לפירוד של יוני העבודה".
ח"כ רומן ברונפמן אמר בתגובה: "איש אינו מטיל ספק בצורך דחוף לעורר את השמאל ולאחד את שורותיו, אך חייבים להבין כי לא ניתן לעשות זאת באמצעות תמרונים של פוליטיקה אישית. את השמאל החדש יש לבנות מלמטה תוך פתיחת השורות לכוחות חדשים ורעננים".
במפלגת העבודה מתחזקות ההערכות שמספר חברי כנסת יפרשו ממנה אם יבחר בן אליעזר פעם נוספת ליו"ר התנועה. אתמול נערכה בלישכתו של יו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג, פגישה בה נכחו חיים רמון, קולט אביטל, יעל דיין, שלמה בן עמי, בייגה שוחט ואיתן כבל, שדעתם של כולם אינה נוחה מפעולותיו של יו"ר המפלגה. "הוא הולך להיכנס לשטחים ולחזור ולהקים את המינהל האזרחי", היתה התלונה העיקרית נגד בן אליעזר.
למרות הדברים החמורים שנאמרו על דרכו של פואד, לא עלה נושא הפרישה ממפלגת העבודה בפגישה זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אם תהיה הסכמה - אני אהיה היו"ר. שריד
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
ללא הנהגה חדשה בעבודה - אפרוש. ביילין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים