שתף קטע נבחר

מגדל בן 15 קומות יוקם בקרית בן גוריון

על השטח שבחולון היו אמורים להיבנות שלושה בניינים בני 4 ו- 8 קומות. התוכנית תועבר לאישור הוועדה המחוזית

ועדת המשנה לתכנון ולבנייה בעיריית חולון אישרה בישיבתה האחרונה הקמת בניין מגורים בן 15 קומות ברחוב משה דיין בשכונת קרית בן גוריון בעיר. התוכנית החדשה תחליף את התוכנית המקורית, ותהווה שינוי בינוי לתוכנית להקים במקום שלושה בניינים בני 4 ו- 8 קומות. התוכנית תועבר לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.
עוד הובאה לדיון באותה ישיבה, ביוזמת מינהל מקרקעי ישראל, תוכנית לבניית חניה תת קרקעית לטובת תושבי רחוב חזית חמש בחולון, מתחת לבניין מגורים שיוקם במקום בניין קיים. מטרת התוכנית היא התחדשות עירונית לצורך שיקום האיזור, על ידי הריסת המבנים הקיימים הכוללים 28 יחידות דיור ועוד 700 מ"ר מסחרי ובניית 53 יחידות דיור למגורים, המהווה תוספת של 25 יחידות דיור בגובה מירבי של שמונה קומות, וקומת גג מעל קומת המסחר שתיבנה.
השינוי בתוכנית, כפי שצוין בישיבת הוועדה, אמור ליצור הגדלה של השטחים הפתוחים תוך הגדלת שטחי מעבר לציבור והקמת חנייה תת קרקעית.
התוכנית הוצגה בישיבה על ידי מתכננת מטעם מנהל מקרקעי ישראל והוחלט, בהתאם להמלצת מהנדס העירייה, חזי ברקוביץ', לדון בה לאחר ששמאי יבדוק את שטחי המסחר המיועדים להפוך לשטחי מגורים.
תגובתו של משה רינת, יו"ר ועדת משנה לתכנון ולבנייה בעיריית חולון: "הוועדה דנה בתוכנית שיזם מינהל מקרקעי ישראל על שטח השייך לו. הוועדה לא דנה בהריסת מבנים כלשהם במקום. במידה שקיים מבנה ישן במקום, מינהל מקרקעי ישראל או הזכיין יצטרכו לטפל בפינוי התושבים מהמבנה, כפי שנהוג במקרים דומים, אבל אין זה מעניינה של הוועדה. מטרת התוכנית היא לאפשר דיור נאות לתושבים, לרבות יצירת חניות שימוקמו בחניון תת קרקעי".
"לעניין רחוב משה דיין, הרי שבעבר הובעה התנגדות תושבים לתוכנית לשינוי הבינוי משלושה בניינים לשניים. בעקבות זאת הוגשה תוכנית חדשה לבניית בניין אחד ללא שינוי מספר הדירות. שינוי זה תואם את מדיניות העירייה – בנייה לגובה עם תכסית גדולה יותר של ירק וגינון".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ידיעות אחרונות
בניין אחד גבוה במקום שלושה נמוכים. בונים לגובה בחולון
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים