שתף קטע נבחר

"במהלך יום שני יהיה הסכם קואליציוני"

טוענים גורמים בישראל אחת. בש"ס לא ממהרים להידבק באופטימיות וטוענים כי עדיין אין פריצת דרך. היועץ המשפטי: הקמת רשות שלישית לא תעמוד במבחן בג"ץ

ישיבת צוותי המו"מ של ש"ס וישראל אחת הסתיימה סמוך לחצות, בהודעות סותרות מצד שני הצדדים. בעוד שבישראל אחת טענו שעד הבוקר יהיה הסכם חתום, התבטאו גורמים בש"ס כי לא הושגה פריצת הדרך המיוחלת. עקב כך הודיעה ש"ס, כי בעת הצבעת האי-אמון היום בכנסת יצביעו עשרת חברי הכנסת שלה בעד ההצעה, בעוד שהשרים וסגני השרים ייעדרו מהאולם.
צוותי המו"מ הגיעו כבר למספר הסכמות: הסדר ההבראה לרשת החינוך של ש"ס גמור וחתום. בנושא הסמכויות המיניסטריאליות על רשת החינוך קרובים הצדדים להסכמה. גורמים במו"מ אומרים, כי סגן שר החינוך משולם נהרי מש"ס, יקבל סמכויות מסוימות על רשת החינוך, אך ועדת שרים בראשות ברק תפקח על פעילותה של הרשת.
בנושא תחנות הרדיו הפירטיות של ש"ס, לא קיבלו בישראל אחת את הדרישה להקמת רשות שלישית, שתפקח על השידורים, בגלל קביעת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כי הקמת רשות כזאת לא תעמוד במבחן בג"ץ, ובעקבות דרישת מפלגות סקטוריאליות נוספות להקמת תחנות רדיו בהסדר דומה. תחנות הקודש של ש"ס יופעלו, כפי הנראה, במסגרת הרשות השנייה הקיימת, אך בפיקוח מינימלי על השידורים ועל מינוי השדרנים והאורחים. ראש הממשלה, אהוד ברק ,שנחוש לסיים את המשבר,ידחה את ישיבת הממשלה עד שיגובש ההסכם, אולם בכל מקרה, הודיעו גורמים בלשכתו, תתקיים הישיבה השבוע.

לפנייה לכתב/ת
צילום: זום 77
חיים רמון ואלי ישי -מדברים
צילום: זום 77
מומלצים