שתף קטע נבחר

אושר בקריאה ראשונה: הגבלת החשמל חינם לעובדי חב' חשמל

לאחר שנים ארוכות של דיונים ומאבקים נעשה הערב צעד חשוב לקראת הטלת הגבלה משמעותית על החשמל חינם של עובדי חברת חשמל. הכנסת אישרה בקריאה ראשונה ברוב של 48 נגד 25 ושני נמנעים את הצעת החוק של ח"כ פורז, הקובעת כי צריכת החשמל חינם תוגבל עד לפי 2 מהצריכה הממוצעת. אוברקוביץ': בימים הקרובים נחליט על תגובתנו

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ אברהם פורז (שינוי), המצמצמת באופן משמעותי את צריכת החשמל חינם של עובדי חברת חשמל. בעד ההצעה הצביעו 48 חברי כנסת ונגדה הצביעו 25. שני ח"כים (אבשלום וילן ואיתן כבל) נמנעו.

ואלה שמות המתנגדים

בין חברי הכנסת שהתנגדו להצעה ניתן למנות את חברי הכנסת של העבודה אפי אושעיה, אלי בן-מנחם, אבי יחזקאל ויוסי כץ; את הח"כים הנחשבים מקורבים להסתדרות ובהם עמיר פרץ (עם אחד), חיים כץ (עם אחד) ואברהם הירשזון (ליכוד); את אלה של חד"ש ובהם תמר גוז'נסקי ומוחמד ברכה. גם השר דני נווה ואיוב קרא מהליכוד היו בין המתנגדים וכמוהם מרבית חברי הכנסת של ש"ס וח"כ מאיר פרוש יהדות התורה.

פורז: אני מקווה שלא נגיע לקריאה שנייה ושלישית

לאחר ההצבעה אמר פורז: "הכנסת הצביעה לפי רצון הציבור ואני שמח על כך". פורז הוסיף כי הוא מקווה שהכנסת לא תיאלץ לדון בחוק בקריאה שנייה ושלישית וציין כי הוא אינו שבע רצון מכך שעל הכנסת להתערב בחקיקה בהסכמי עבודה חתומים. הוא קרא לעובדים להטיל על עצמם מרצון מגבלות בכל הקשור לכמות החשמל חינם שהם צורכים, להגיע להסכם ובכך למנוע את הצורך בקריאות הבאות.
הצעת החוק שאושרה קובעת, כי כמות צריכת החשמל חינם תוגבל עד לפי 2 מהצריכה הממוצעת במשק, העומדת על 6,000 קוט"ש, וזאת במקום מכסה של 25,000 קוט"ש היום. עוד נקבע בחוק, כי עובדים חדשים לא ייהנו כלל מכל הטבה בצריכת חשמל.

אוברקוביץ': בימים הקרובים נקבל החלטות

החוק של פורז העלה את חמתם של עובדי החברה ואלה יצאו בימים האחרונים למלחמה של ממש נגדה. יורם אוברקוביץ, יו"ר נציגות העובדים, אמר הערב ל-ynet: "מדובר באכזבה גדולה עבורנו. לדעתי, יש יותר מדי ח"כים שלא אוהבים את חברת חשמל. אני מקווה שבימים הקרובים נאסוף את ועד העובדים ונקבל החלטות".
יצוין כי כבר לפני כמה ימים הכריז הוועד על סכסוך עבודה, שיאפשר לו לשבות החל מיום רביעי הקרוב. בעניין הצעדים שבכוונת העובדים לנקוט אמר אוברקוביץ: "הבטחתי לראש הממשלה וליו"ר ההסתדרות לא לגעת בחשמל. אני מציע לכולם להמתין ולראות איזה צעדים אחרים עומדים על פרק".

עובדת חברת חשמל ובנה חשודים שאיימו על פורז

על רקע הצעת החוק שהעלה התקבלו בשבוע האחרון איומים רבים על חייו של פורז מצד גורמים שונים, הן בטלפון והן במהלך פורום שערך עם גולשי אתר ynet. הערב (ב') עצרה המשטרה תושבת חולון בת 49 עובדת חברת חשמל ואת בנה בן ה-19, בחשד שהיו בין אלה המאיימים. בחקירתם במרחב ירקון של המשטרה הודו השניים בביצוע שיחות מביתם ובשימוש במחשב לצורך השמעת איומים. עוד עולה מהחקירה, כי האם העבירה לבנה את מספר הטלפון הסלולרי של פורז כדי שיעשה בו שימוש. מחר יובאו השניים לבית המשפט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
פורז. מקווה שלא נגיע לקריאה שנייה ושלישית
אתר הכנסת
אוברקוביץ. נקבל החלטות בקרוב
מומלצים