שתף קטע נבחר

תגובות לחוק טל: "שרון בייש את שירותו הצבאי"

שינוי ומרצ: נעתור לבג"ץ כדי לבטל את החוק המסדיר את הפטור לחרדים משירות בצה"ל. יהלום: "חבל שהציבור החרדי זקוק לחוק כזה רע ומפלה". רן כהן: "הסיעות הערביות הצטרפו לכוחות השחור והחמיצו הזדמנות היסטורית"

העברת חוק טל, המסדיר את הפטור לחרדים משירות צבאי, עוררה גל של תגובות מכל קצווי הקשת הפוליטית.
יו"ר תנועת ש"ס, השר אלי ישי, בירך על החוק, ואמר כי "החוק הוא פשרה מאוזנת ומאזנת ויש בו משום פשרנות ופרגמטיות". לדברי השר, החוק אינו מרצה אף קבוצה בחברה הישראלית, "אולם בהחלט אפשר לחיות עמו".
סיעות שינוי ומרצ הודיעו מייד כי יעתרו לבג"ץ בעניין נגד ראש הממשלה, שר הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה, כדי לבקש את ביטולו של החוק. לעומת זאת
יו"ר האופוזיציה ח"כ יוסי שריד אמר, כי ראש הממשלה בייש היום את כל שירותו הצבאי. "זה היה ערב הבגידה הגדולה של הליכוד בחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים", אמר שריד. "לראש הממשלה היה הערב שוב 'טיק' באף, כי הוא אפילו לא היה מסוגל לצטט נאמנה את נאומו מלפני שנתיים. אפילו בציטוט עצמו שרון לא מצליח לדייק. צר לי לחזור ולקבוע ששרון הוא ראש ממשלה שקשה לתפוס אותו בדבר אמת".
ח"כ יוסי כץ, שההסתייגות שהגיש - לחייב את החרדים בשירות במשמר האזרחי - נפלה, אמר לאחר ההצבעה: "חבל שבסופו של דבר זיגזג הליכוד והעביר את החוק בלי לחייב את החרדים לתרום מינימום של שבועיים בשנה למשמר האזרחי, ובכך להראות שכולם תורמים ולו ברמה סימלית".
גם יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, תקף את החוק, ואמר בתגובה כי "חבל שהציבור החרדי זקוק לחוק כזה רע ומפלה, ולא מחנך את בניו להשתתף בביטחון המדינה, לפחות בצורה חלקית". יהלום נעדר מהמליאה בהתאם להחלטת סיעת המפד"ל.

רן כהן: הערבים החמיצו הזדמנות היסטורית

ח"כ רן כהן ממרצ אמר כי "שרון הותיר את החיילים החילונים פצועים בשדה הקרב על השירות בצה"ל". כהן תקף את הסיעות הערביות שהצטרפו, לדבריו, לכוחות השחור. "הם החמיצו היום הזדמנות היסטורית להתייצב לצד היהודים הנאורים ונגד הימין הלאומני והחרדים".
ח"כ יהודה גלעד מסיעת מימד הצביע דווקא בעד החוק. הוא הדגיש כי "החוק רע ואינו מוסרי, אולם זהו החוק שיביא בסופו של דבר להשתלבותם של החרדים בטווח הארוך".
ח"כ אברהם פורז, אמר כי "זהו ניצחון זמני למשתמטים וחרפה וביזיון לממשלת ישראל. החברה הישראלית הפסידה היום. אי השיוויון יימשך ויימשך המצב בו יש המשרתים בצה"ל ויש כאלה שלא עושים כלום".
ח"כ ויצמן שירי "החזיר" לליכוד ברוח הדברים שבהם תקפו אנשי הליכוד את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, על תמיכתו בחוק טל: "קואליציה ימנית-חרדית העבירה את חוק טל בעזרת קולות הערבים", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
מצביעים על חוק טל
צילום: ערוץ 33
מומלצים