שתף קטע נבחר

חיים ביחד לפני החתונה? גובר הסיכוי שתתגרשו

על פי מחקר שנערך בארה"ב, הסיכוי של זוגות שחיו לפני נישואיהם להתגרש בחמש השנים הראשונות גבוה ב-29% מהסיכוי שזוגות שלא חיו יחד יתגרשו

מחקר שנעשה בארה"ב מגלה שזוגות שחיים יחד לפני הנישואים, מועדים יותר לפרידות ולגירושים מאשר זוגות שלא חיו יחד לפני כן.
המחקר שנערך ב-CDC (המרכז לגילוי ומניעת מחלות), מגלה כי 20% מהזוגות שלא חיו יחד לפני נישואים ראשונים יתגרשו בחמש השנים הראשונות לנישואיהם, לעומת שיעור גירושים של 49% בקרב זוגות שחיו יחד לפני הנישואים.
הסיכוי של זוגות שלא חיו לפני נישואים ראשונים להתגרש כעבור עשר שנים עומד על 33%, לעומת 62% אצל זוגות שחיו לפני הנישואים. המחקר מתבסס על ראיונות עם 11,000 נשים בנות 15-44.
אחד החוקרים, וויליאם מושר, אמר לכתב ה-CNN: "מה שאנחנו בעצם מנסים לומר, הוא שאנו חושבים שזוגות שחיו יחד לפני הנישואים פיתחו מערכת ערכים שונה מזו של זוגות שחיו בנפרד לפני הנישואים"
על פי המחקר, 75% מכלל הנשים האמריקניות התחתנו עד גיל 30, וכחצי מהן חיו עם בן זוגן מחוץ למסגרת הנישואין. המחקר גילה גם שהסבירות שאשה גרושה תינשא מחדש ירדה ב- 50 השנים האחרונות.
החוקרים מצאו שנשים לבנות שהתגרשו, בדרך כלל יזמו את הפרידה, לעומת נשים היספניות או שחורות. נשים שחיות בשכונות עשירות נמצאו בסבירות גבוהה יותר לסיים את מערכת היחסים, מאשר אלה אשר מתגוררות בשכונות עניות יותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים