שתף קטע נבחר

מרדונה מול פלה - עכשיו הספר

מרדונה מאשים את פלה שזנח את גרינצ'ה למות בחוסר כל, פלה טוען שמרדונה אדם חולה, ושנשיא ארגנטינה בכלל מעדיף אותו. פרק נוסף באופרת הסבון בין טובי הכדורגלנים בהיסטוריה

מי היה הגדול מכולם, פלה או מרדונה? כנראה שגם שני הכוכבים הגדולים עצמם מתעסקים בשאלה הזאת. אחרת קשה להבין מדוע מתעקשים שני השחקנים הטובים בהיסטוריה להשמיץ אחד את השני מעל דפי עיתונים, בכלי התקשורת ואפילו בספרים אוטוביוגרפיים שהוציאו.
הכל החל לפני שנה, כאשר מרדונה טען כי פלה קיים יחסים הומוסקסואלים. בהתחלה פלה העדיף לא להגיב. בספרו "פלה: חייו ותקופתו", טוען סלסו גרלט, חברו הטוב של פלה, כי החלטתו של פלה להישאר אדיש להאשמות (אם אפשר לראות בכך בכלל האשמה...) נבעה מגדלות הנפש של הכוכב: "מרדונה אמר כי פלה קיים יחסים הומוסקסואלים. זה לא נכון, אבל פלה הוא אדם גדול, והחליט לא להגיב. פלה מעורב בתכנית למניעת סמים בספורט, וברור שמרדונה היה חולה מסמים. פלה לא רצה לגרום לו נזק נוסף, וממילא ברור שאי אפשר היה לקחת את מרדונה ברצינות, באותה תקופה", כתב גרלט.
אבל זו הייתה רק ההתחלה. בספרו החדש "אני דייגו" מכתיר מרדונה את פלה לגדול הכדורגלנים, אבל לא נמנע מקצת ביקורת. "כשחקן, היה לו הכל, אבל הוא לא העלה את הרמה של הכדורגל", טוען דייגו בספרו, ומוסיף: "הייתי רוצה לראות אותו פעיל בנושאים כמו זכויות שחקנים, כמוני. הייתי רוצה לראות את פלה נלחם כנגד הכסף והכוח שהורסים את הכדורגל". בהמשך האשים מרדונה בצורה מפורשת את פלה בכך כי זנח את ידידו הטוב, גרינצ'ה, והניח לו למות ביסורים כשהוא עני וחסר כל.
כרגיל, שלח פלה את ידידו סלסו גרלט לענות בשמו. גרלט גורס כי חמתו של מרדונה התעוררה אחרי שנשיא ארגנטינה לשעבר, קרלוס מנם, הזמין אליו לבואנוס איירס את פלה, וטען כי הוא השחקן האהוב עליו ביותר. מרדונה, טען גרלט, לא יכול היה לסבול את כך שאזרח ארגנטינאי, ועוד הנשיא, מעדיף שחקן ברזילאי על פניו. "יש לפלה הרבה כבוד למרדונה כשחקן, אבל התקשורת לא צריכה לתת ביטוי לעמדות של אדם חולה", אמר גרלט, בשמו של פלה. "קל מאוד לומר דברים קשים על מרדונה, אבל פלה מעדיף לא לעשות זאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פלה. דיבר על המגרש
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
מרדונה בימים הרבה יותר טובים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים