שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "חתונה מאוחרת" בלבוש מלא
  בוטלה הקרנת "חתונה מאוחרת" בבית-שמש. בעירייה: "חברי הוועדה לא ראו את הסרט"

  דקות ספורות לפני תחילת הקרנת הסרט "חתונה מאוחרת" על מסך ענק במרכז קניות בעיר בית שמש, החליטה העירייה לבטלה בגלל סצינת סקס נועזת שכלולה בו. דובר עיריית בית-שמש: "כנראה שחברי הועדה שבחרה להקרין את הסרט, לא ראו את הסרט. דבר קיומם של קטעים שלא מתאימים למשפחות הובא לידיעתם ברגע האחרון. עדיף לתקן מאוחר מאשר בכלל לא, מדובר בשיקול נכון שנועד למנוע אי נעימויות".

  "כיכר החלומות" במקום "חתונה מאוחרת"

  זו הפעם השנייה במשך פחות משבועיים שסרטו של הבמאי דובר קוסאשווילי מורד ממסכי הענק במסגרת פרוייקט "מסכי פייס", יוזמה של מפעל הפיס שנועדה לקרב בין הקהל המקומי לקולנועי הישראלי. הפעם הראשונה היתה ביום שני שעבר (22.7) בירוחם, שם הוקרן הסרט, אך סצינת המין "צונזרה" בעזרתו האדיבה של המקרין שחסם את עינית המקרן ומנע מהצופים כ-10 דקות שלמות כולל הסצינה המדוברת. אתמול החליטו גם בבית-שמש שהסרט, שמוגבל לילדים מגיל 16 ומעלה, אינו מתאים להקרנה פומבית פתוחה בחינם לקהל המקומי, והחליטו להחליף אותו בסרט אחר. דובר עיריית בית-שמש, יהודה גור אריה אמר בתגובה: "מחלקת התרבות החליטה להקרין במקום 'חתונה מאוחרת' את הסרט 'ככר החלומות', שמתאים יותר לכל בני המשפחה. הובא לידי חברי הועדה מידע על כך שיש בסרט קטעים שאינם מתאימים לכלל המשפחה, והם החליטו למנוע מבוכות. אני לא ראיתי את הסרט, כנראה שגם חברי הועדה לא ראו את הסרט. אבל הם פעלו מתוך שיקולים נכונים. עדיף לתקן מאוחר מאשר בכלל לא".
  דולין מלניק, דוברת מפעל הפיס, העומדת מאחורי הפרוייקט אמרה בתגובה: "הפרוייקט נועד לעודד צפייה בקולנוע הישראלי ולהגביר את חשיפת הקולנוע לקהל. הגשנו רשימת סרטים שמתוכם יכולה כל רשות מקומית לבחור שני סרטים שיוקרנו במהלך ערב אחד על מסך ענק בחינם לתושבים. הבחירה היא של הרשות המקומית מתוך מחשבה שהם יודעים טוב יותר מה הקהל בתחום שיפוטם אוהב. הסרט 'חתונה מאוחרת' מופיע ברשימה וימשיך להופיע בה. זה שיש בסרט סצינת מין זה משהו שכולם יודעים עליו, אבל ההחלטה היא של הרשויות המקומיות. אנחנו נגד צנזורה ומה שקרה בירוחם הוא חמור במיוחד בעיננו והמקרין ננזף קשות. מצד שני מדובר בקיץ ובחופש שבמהלכו ילדים הולכים לישון מאוחר והרבה משפחות הגיעו להקרנה".

  עדיף לבטל מאשר לצנזר

  מפיק הסרט מארק רוזנבאום אמר בתגובה: ""הסרט מוגבל בכל מקרה לילדים מגיל 16 ומעלה, לכן אם הם לא רצו שילדים יראו אותו, למה הם בחרו להקרין אותו מלכתחילה? אני לא רוצה מהאופן שבו החליטו לבטל את ההקרנה, אבל מצד שני אני גם לא חושב שזה סרט שמיועד לילדים בני 8. חשבתי שזו תהיה הזדמנות לקהל לצפות בסרט בתנאים אופטימליים ולא על מסך הטלוויזיה. אופן קבלת ההחלטות היה מגוחך, אבל אני מעדיף שיבטלו הקרנה מאשר שיחסמו לי מסך למשך 10 דקות, שזה מה שעשו בירוחם. מגוחך במיוחד שאנשים החליטו להקרין את הסרט בלי בכלל שהם ראו אותו. אבל אני משוכנע שתושבי בית-שמש שירצו לראות את הסרט יקחו אותו בספריות הוידאו. מאד חבל לי שתושבי בית שמש לא יוכלו לראות את הסרט על מסך גדול, שהרי אין בית קולנוע בבית שמש, וזו היתה הקרנה בחינם שפתוחה לכל מי שרוצה".

  דובר והשרוטים

  מארק רוזנבאום יפיק גם את סרטו הבא של במאי "חתונה מאוחרת", דובר קוסאשווילי, שייכנס לשלבי צילום בחודש ספטמבר. הסרט "מתנה משמיים" עוסק בחבורה של סבלים בשדה התעופה שמתכננים לגנוב יהלומי גלם שמגיעים במשלוח מיוחד מדרום אפריקה. "הבעיה של החבורה היא פחות בלגנוב את השק ויותר בלמצוא את שני הפראיירים שיסכימו לקחת על עצמם את האשמה ולשבת בבית הסוהר", אומר רוזנבאום. הסרט בנוי משבעה סיפורים שונים, שש משפחות עיקריות ו-57 דמויות שמוגדרות כ"שכונה שלמה". גם הפעם יחזרו מוני מושונוב וליאור אשכנזי לשחק בתפקידים מהותיים ושאר רשימת השחקנים כוללת את: רמי הויברגר בתפקיד הבן של מושונוב ומנהיג השוד, יובל סגל בתפקיד אח של הויברגר, מנשה נוי כמי שלוקח על עצמו את האשמה, אלון נוימן שישתתף בשוד, אניה בוקשטיין, בקי גריפין, ענת זוסמן, רונית יודקביץ, אנסטסיה קובלנקו וחני פרי. קוסאשווילי עצמו יופיע בתפקיד מרכזי בסרט. לדברי רוזנבאום מדובר באחד מההפקות הקולנועיות הגדולות ביותר שנראו בישראל עד כה, הן מבחינת מספר ימי צילום, הקאסט ואורך הסרט, שיהיה ככל הנראה למעלה משעתיים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליאור אשכנזי ב"חתונה מאוחרת". ישתתף גם בפרוייקט החדש
  צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
  קוסאשווילי. יתחיל לצלם בחודש הבא
  צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
  7 לילות
  מומלצים