שתף קטע נבחר

גורמים בעבודה: עמרם מצנע יתמודד בוודאות

ראש עיריית חיפה נפגש עם מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, ולקח מבית המפלגה את חוברת תקנון הבחירות לראשות המפלגה. רמון מברך

"עמרם מצנע החליט להתמודד על ראשות מפלגת העבודה והחלטתו היא סופית", כך מוסרים היום (ה') מקורות במפלגת עבודה וגורמים המקורבים לראש עיריית חיפה בתגובה לידיעה שפורסמה אתמול בערוץ 1 לפיה מצנע שוקל להתמודד. "מצנע מתמודד בוודאות, הוא לא שוקל אלא כבר פתח במירוץ", אמרו, "כרגע הוא מנסה להגדיל את מספר התומכים בו".
בצמרת העבודה קיבלו בהפתעה גמורה את הידיעה על כוונתו של ראש עיריית חיפה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. "גם מי שמעמיד פנים ואומר שידע על זה, לא באמת ידע", אמרו הגורמים.
אישור לכוונותיו הרציניות של מצנע התקבל כבר הבוקר, כאשר מצנע נפגש ביוזמתו עם מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס. בפגישה, שהתנהלה בארבע עיניים, ביקש מצנע לבחון את מועמדותו ובסיומה לקח מבית המפלגה את חוברת תקנון הבחירות לראשות מפלגת העבודה. עוזרו של מצנע ביקש חתך ארצי של מתפקדי מפלגת העבודה והוא יקבל את הנתונים בימים הקרובים.
לרשות מצנע לא עומד זמן רב להיערך למירוץ, מפני שהבחירות הפנימיות במפלגת העבודה יערכו כבר ב-19 בנובמבר.
הסיבה למהלך היא כנראה חוסר שביעות הרצון בעבודה משני המתמודדים, יו"ר העבודה בנימין בן-אליעזר וחיים רמון, שנותן למצנע תקווה. הנחת העבודה הבסיסית שלו היא ש"כשניים רבים, השלישי לוקח". מצנע מעריך, כך נראה, שעל רקע חילוקי הדיעות הפנימיים בין שני האישים וחילופי ההאשמות, הוא יכול להציג מועמדות חדשה, מפתיעה ומרעננת, ולגזור תוך זמן קצר את הקופון.
כניסתו למירוץ היא מכה קשה לחיים רמון, מפני שהוא עלול לנגוס במעגל תומכיו. גרעין התמיכה בבן אליעזר מבוסס יותר ולמצנע יהיה קשה יותר לגרוף ממנו קולות. מקורות בעבודה אומרים כי מצנע כבר בדק את השטח בפריימריס הקודמים (בורג-בן אליעזר) והחליט אז לא להתמודד.
המטה שדירבן את מצנע להתמודד באמצעות הקמפיין, "מצנע תפוס מנהיגות", רושם היום לזכותו את ההחלטה של מצנע לרדת מהגדר. "כשהתחלנו את הקמפיין אמרנו שלחץ ציבורי יביא את מצנע לשנות את דעתו ואנו מאמינים שהלחץ הציבורי הביא אותו לשקול בכובד ראש את הנושא", אומר יובל פלג, מרכז המטה.
ח"כ חיים רמון מסר בתגובה לדברי מצנע כי הוא מעריך ומוקיר את ראש עיריית חיפה מצנע ומברך על כוונתו להתמודד על רשות מפלגת העבודה. "הצטרפות מועמדים נוספים למירוץ תאפשר לחברי המפלגה לבחור את המועמד הראוי ביותר במאבק החשוב והקשה על הנהגת המדינה", אמר רמון. יו"ר העבודה, בן אליעזר, סירב להגיב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
עמרם מצנע. כששניים רבים השלישי לוקח
צילום: ערוץ 2
מומלצים