שתף קטע נבחר

12 פצועים במהומות בעקבות האליפות של הלייקרס

מייד עם סיום משחק הניצחון על הפייסרס, החלו עימותים קשים בין אוהדי לייקרס לכוחות הביטחון

12 איש נפצעו במהומות קשות שהתפרצו בסמוך לסטייפלס סנטר, איצטדיונה של קבוצת לוס אנג`לס לייקרס, בעקבות זכייתם של הלייקרס באליפות ה-אנ.בי.איי הבוקר. נמסר כי רוב הפצועים סובלים ממכות יבשות, כוויות ופצעים שטחיים. עוד דווח, כי במהלך המהומות הובערו מדורות רבות בסמוך לסטייפלס סנטר ורחבי העיר לוס אנג`לס. שלוש מאותן מדורות אף הובערו בסמוך למסעדה השייכת לראש עיריית לוס אנג`לס ריורדן. מספר מתפרעים השליכו בקבוקים ואבנים על כוחות המשטרה שניסו לפזר את המתפרעים. בעקבות התפרצות המוהמות פנו ראש עיריית לוס אנג`לס, ריורדן, הבעלים של הלייקרס, ג`רי באס, ושחקן העבר האגדי של הקבוצה (ומבעלי הקבוצה הנוכחית), ארווין (מג`יק) ג`ונסון, בקריאה נרגשת אל האוהדים על מנת שיימצאו דרך לא אלימה לחגוג אליפות ראשונה לאחר 12 שנה. דובר משטרת לוס אנג`לס, ג`ייסון לי, מסר כי המשטרה עשתה הכל בכדי למנוע אלימות ופגיעה ברכוש. לדברי לי, רובו המוחלט של הקהל שנכח בסטייפלס סנטר התנהג בצורה נאותה. אותם מעטים שבחרו להתפרע, טופלו ע"י כוחות הביטחון במהירות וביד קשה. לדברי דובר המשטרה, לא דווח עד כה על התפשטות מהומות מעבר לאיזור הסמוך לסטייפלס סנטר.
סביב הסטייפלס סנטר התגודדו בזמן המשחק השישי בסדרת גמר ה-אנ.בי.איי כעשרת אלפים אוהדי לייקרס, בין השאר עקב מחירי הכרטיסים הגבוהים למשחק עצמו. באולם עצמו אגב, התקבצו כ-20 אלף אוהדים ברי מזל שכן הצליחו להשיג כרטיס ולחזות באליפות ראשונה של הלייקרס מזה 12 שנה.
מייד עם סיום המשחק וזכייתם של הלייקרס בתואר, החלו האוהדים שמחוץ לאיצטדיון להבעיר מדורות ולהתעמת עם כוחות המשטרה שבאזור. בנוסף, דווח על הפיכתן של שתי ניידות משטרה ושני רכבים אזרחיים ביניהם גם ניידת שידור של תחנת טלוויזיה.
התפרצות מהומות קשות בעקבות אירועי ספורט הם לא דבר חדש בארה"ב. בעבר התפרצו מהומות דומות גם כשהשיקגו בולס זכו באליפות ה-אנ.בי.איי האחרונה שלהם (98), לאחר זכייתם של שהדנוור ברונקוס בסופרבול (99) ואילו בהחלט רק שתי דוגמאות מתוך הסיטוריה ארוכה של מהומות קשות.

לפנייה לכתב/ת
מומלצים