שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביטוח לאומי הסתיר פיצויים מנפגעי תאונות עבודה
  לא הודיע לדורשי קצבת נכות שנדחו כי הם זכאים לדמי תאונה. נוהל הטיפול שונה בחוק

  המוסד לביטוח לאומי לא העביר כספים שהגיעו לנפגעי תאונות עבודה מאז סוף שנות ה-60. מדובר בנפגעי תאונות שבקשתם לקצבת נכות נדחתה – והמוסד נמנע מליידע אותם כי הם זכאים לקבל דמי תאונה.
  הפרשה התגלתה בדיונים שנערכו בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. היא הועלתה על ידי סיגל אבירם, נציגת לשכת יועצי המס שהשתתפה בדיוני הוועדה. בעקבות זאת יתקן המוסד את נוהלי הטיפול בתביעות של נפגעי תאונות עבודה.
  לפי החוק כאשר אדם (עצמאי או שכיר) נפגע בעבודה באופן קשה העלול לגרום לו לנכות או מוגבלות, הוא מגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי לקביעת גובה נכותו. את הנכות קובעת ועדה רפואית של הביטוח הלאומי. דרגת הנכות הנקבעת בוועדה היא הקובעת את כל ההטבות להן זכאי הנפגע לאורך כל חייו. אם התביעה נדחית, פתוחה עדיין הדרך בפני הנפגע לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי דמי תאונה. אלה משולמים לתקופה מוגבלת של עד 90 יום.
  עד כה לא טרח הביטוח הלאומי לעדכן את הנפגעים על הזכות הזו, ורבים לא ניצלו אותה בעקבות העלאת הנושא בוועדה העבודה והרווחה, הוחלט שהביטוח הלאומי יכין טפסים חדשים אותם צריכים למלא מגישי הבקשות לקצבאות נכות בגלל תאונות עבודה. בטפסים החדשים יופיעו שני מסלולי הפיצוי, ואם תישלל בקשת הנפגע במסלול אחד, תועבר הבקשה אוטומטית לטיפול במסלול השני, לקבלת דמי תאונה. מי שרוצה לתבוע דמי תאונה צריך להיבדק אצל רופא תוך 72 שעות ממועד התאונה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים