שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דמי אבטחה לא חוקיים בבית ציוני אמריקה
  גם אם מדובר בסכום סמלי של 2 ש"ח בלבד לאדם, גבייה כספית עבור אבטחה היא לא חוקית מאז יוני. לבית ציוני אמריקה, למשל, זה לא מפריע לגבות

  גבייה כספית נוספת עבור אבטחה - כפי שהורגלנו לשלם בתקופה האחרונה בבתי קפה, מסעדות ולפעמים גם בכניסה לתיאטרון - אסורה על-פי חוק מאז יוני האחרון, אז הוכנס תיקון לחוק בנושא זה. אבל לפני כשבועיים הגיעה נופר איינבינדר-רהב לבית ציוני אמריקה בתל-אביב יחד עם הוריה לצפייה בהצגת תיאטרון הקאמרי, "אקורדיונים". מייד לאחר שניגשו לקופות הממוקמות בצדו החיצוני של הבניין הגיעה המשפחה לדלת הכניסה, עברה בידוק ביטחוני והתבקשה לגשת לבחורה שניצבה בפתח עם קופסה בידה וגבתה מכל נכנס לבניין 2 שקלים דמי אבטחה. "מאוד קומם אותי העניין מכיוון שקראתי לא מזמן שמדובר בעניין לא חוקי", מסבירה איינבינדר-רהב. "אמרתי בתוקף שאני מסרבת לשלם אבל לשאר האנשים פשוט לא היה נעים מעצם המעמד המשפיל, אז הם שילמו. היית צריכה לראות את כמויות הכסף שנכנס שם. כששאלתי: אם במקרה יהיה פיגוע, מי האחראי על שלומי, לאף אחד לא היו תשובות, ואמרו לי שאם יש לי תלונות, שאפנה למנהל. בעיני זו דרך יפה לעשות הרבה כסף".
  תגובת יורם קליינר, מנכ"ל בית ציוני אמריקה, לא התקבלה עד למועד הפירסום. מירה ורדי, דוברת תיאטרון הקאמרי שהעלה את ההצגה בבית ציוני אמריקה: "זה לא באחריותנו. בית ציוני אמריקה נותן לנו אכסניה ואנחנו אורחים בתיאטרון שלהם. גם אני משלמת בכניסה לבית ציוני אמריקה. אצלנו בתיאטרון לא משלמים תוספת לאבטחה, בתיאטראות ישראל לא מקובל לגבות תוספת לאבטחה".
  התיקון החדש לחוק הגנת הצרכן, שנכנס לתוקפו ב-12 ביוני 2002, קובע כי אסור לכלול לחשבון את דמי השירות ודמי האבטחה. הקנס על עבירה זו, הכלולה בחוק הגנת הצרכן, יכול להגיע עד לסכום של 60 אלף ש"ח לעסק יחיד ועד לסכום של 120 אלף ש"ח לרשת. בכתבה קודמת שפורסמה ב-ynet בנושא קרא אלי בן-מנחם, סגן שרת המסחר והתעשייה, שלא לשלם את התוספות הללו במסעדות ובתי קפה שדורשים אותן. אם בכל זאת שילמתם ואתם רוצים להתלונן, תוכלו להגיש תלונה למשרד התעשייה והמסחר, שלו ארבעה סניפים ברחבי הארץ: בתל אביב (טלפון: 7101551-03), ירושלים (6220617-02), באר שבע והדרום (6239970-08), חיפה והצפון (8631060-04), או אצל הממונה על הגנת הצרכן בתמ"ס, ד"ר יצחק קמחי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים