שתף קטע נבחר

רמון: ישראל בעלייה והמפד"ל לא יותר טובות מש"ס

"לפחות עם ש"ס אני יודע מה רוצים ממני. לישראל בעלייה ולמפד"ל אין דרישות ספיציפיות, אלא הן מתנגדות מתוך הממשלה לכל מהלך"

השר חיים רמון תקף הבוקר את מפלגות ישראל בעלייה והמפד"ל על מה שכינה "תפקודן השערורייתי בממשלה". "ישראל בעלייה יושבת בקואליציה ולא רוצה להתפטר, אבל לא הצביעה אפילו פעם אחת עם הממשלה, ובשבוע הבא היא מארגנת הפגנה נגד הממשלה. אם ש"ס היתה עושה זאת, כולם היו צועקים, וטומי לפיד היה מתראיין בכל ערוצי הטלוויזיה והרדיו", אמר רמון בישיבת ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת.
רמון הוסיף כי לישראל בעלייה ולמפד"ל אין טענות ודרישות ספציפיות מהממשלה כמו לש"ס, הטוענת כי לא קוימו ההסכמים הקואליציוניים עמה, אלא הן מתנגדות מתוך הממשלה לכל מהלך. "לפחות עם ש"ס אני יודע מה רוצים ממני, ואני יכול להסכים או לא להסכים", ציין.
רמון תקף גם את יו"ר שינוי, חבר הכנסת יוסף לפיד, וטען שביקורתו על ניהול המשא ומתן עם ש"ס אינה עניינית. "יש לך דיבוק ש"ס", אמר רמון ללפיד, והוסיף בלחש: "צא דיבוק, צא".
רמון הגיב גם על הביקורת הקשה שמתחו רוב הסיעות בכנסת על כך שראש הממשלה, אהוד ברק, לא הופיע אמש לישיבת ועדת החוץ והביטחון וממעט בכלל להשתתף בישיבות הוועדה. ח"כ לפיד האשים את ברק כי הוא "עסוק בענייני ש"ס, ולכן לא מנהל את המדינה". על כך הגיב היום רמון: "זה לא בסדר שראש הממשלה לא מגיע לעתים תכופות יותר לוועדה, ואפילו אמרתי לו את זה, אבל אתמול הוא היה עסוק במקרה במשא ומתן המדיני, ולכן נמנע ממנו לבוא לישיבה".

לפנייה לכתב/ת
שאול גולן
רמון. ישראל בעלייה לא הצביעה פעם אחת עם הממשלה
שאול גולן
מומלצים