שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק: לחדש את המו"מ בין ישראל לרשות
  נשיא מצרים מתח ביקורת חריפה על שרון: "הוא לא מציג שום אופק, שום חזון, שום תוכנית". מובארק הזמין את מנהיגי ישראל והרשות לשיחות שלום בשארם א-שייח. מקור בלשכת רה"מ: "זו לא הזמנה רשמית"

  נשיא מצרים, חוסני מובארק, הזמין את מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית לשיחות שלום בשארם א-שייח. כך מסרה סוכנות הידיעות המצרית בעקבות פגישתו של מובארק עם שר החוץ, שמעון פרס.
  במסיבת העיתונאים שנערכה בתום הפגישה עם פרס קרא מובארק לחדש מייד את המו"מ לשלום בין ישראל לפלסטינים, ואמר כי מצרים מוכנה לעשות כמיטב יכולתה כדי לסייע בכך. לדברי מובארק, ערפאת אינו מהווה בעיה, משום שהמו"מ יתנהל בין שליחים של שרון וערפאת.
  נשיא מצרים מתח ביקורת חריפה על מדיניותה של ממשלת ישראל. "מאז עלתה ממשלת שרון לשלטון – אין שלום ואין תוכנית. לא יודעים לאן הולכים", אמר מובארק, "מדיניות ישראל שגויה. שרון לא מציג שום אופק, שום חזון, שום תוכנית, שום דרך להתקדמות". לדברי מובארק,"בכוח לא תשיגו דבר. הפלסטינים נלחמו 15 שנה באמצעות טרור, והם מסוגלים להילחם עוד 15 שנה".
  שר החוץ מאהר אמר במסיבת העיתונאים כי לישראל ולמצרים יש "חילוקי דעות לגבי הערכת המצב והסיבות לסיטואציה הנוכחית". עם זאת, אמר כי שני הצדדים מסכימים על הצורך להפסיק את האלימות. בדבריו הדגיש את הפעולות האלימות והכוחניות של צה"ל נגד האוכלוסיה הפלסטינית האזרחית: "ברור שמה שנעשה לצד הפלסטיני מצד הצבא ולפעמים גם המתנחלים זהו דבר שאנחנו מגנים בחריפות", אמר.
  שר החוץ פרס הבהיר: "איננו רואים את הפלסטינים כאויבים שלנו, אלא כעם השכן שעלינו לחיות איתו". הוא הוסיף כי "הטרור הוא גם אויב העם הפלסטיני וגורם לו לנזקים רבים. ועם זאת, ישראל צריכה לסייע לפלסטינים ליצור תנאים הומניטריים נאותים ברשות".
  פרס שיבח את המצרים ואמר כי יש להם "חלק מרכזי בתהליך השלום במזרח התיכון ובשיחות בין הישראלים לפלסטינים". הוא ציין כי השיחות בקהיר היו "חיוביות", וקרא בסוף דבריו לעיתונאים לתרום ל"גישה חיובית ולהבנה בין העמים".
  מקור בלשכת ראש הממשלה הגיב על הזמנתו של מובארק ואמר: "ההזמנה לשיחות שלום אינה רשמית. זו רק קריאה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  פרס בקהיר. חילוקי דעות ידידותיים?
  צילום: איי פי
  מומלצים