שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אתם במלחמה? אנחנו בחופשה
  שליח האו"ם טריה לארסן, והקונסול האמריקני בירושלים רונלד שליקר, יצאו לחופשה בת חודשיים בארצותיהם. גורמים דיפלומטים: הם מיואשים מהמצב

  המבוי הסתום במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ואולי גם החום הכבד, הוביל באחרונה שני נציגים דיפלומטיים בכירים באזורנו לקחת חופשה ארוכה מאוד מהמזרח התיכון.
  טרייה לארסן, שליח האו"ם לישראל, ורונלד שליקר, קונסול ארה"ב בירושלים הממונה על הקשרים עם הפלסטינים, יצאו באחרונה לחופשה בת חודשיים בארצותיהם. גורמים במשרד החוץ אומרים כי מדובר בחופשות ממושכות מאוד יחסית למקובל.
  גורמים דיפלומטים ציינו כי "השליחים מיואשים מסיכויי ההתקדמות בערוץ הישראלי-פלסטיני בתקופה הקרובה". שליקר מצידו אינו מורשה לקיים פגישות עם יאסר ערפאת, בכפוף למדיניות הנשיא ג'ורג בוש. לדבריהם, שליקר לא רואה טעם רב בהישארות כאן בתקופת הקיץ, כל עוד הגורמים הפלסטינים הבכירים עדיין מקבלים מערפאת הנחיות.
  לארסן אינו נמצא בארץ מזה כחודש והוא שוהה כעת בחופשה בנורבגיה עם אשתו. בני הזוג לארסן נקלעו לאחרונה למבוכה דיפלומטית לאחר שהתברר כי קיבלו סכום כסף נכבד ממרכז פרס לשלום. בעקבות הפירסום, זומנה מונה יול, אשתו של לארסן ושגרירת נורבגיה בישראל, לבירור במשרד החוץ הנורבגי.
  דוברו של לארסן מסר בתגובה כי הוא שוקל לחזור מוקדם יותר, לאור התגברות האלימות. לדבריו, לא כל החודשיים מיועדים לחופשה, ובחלק מהם הוא ממשיך לעבוד בחו"ל במסגרת תפקידו.
  גורמים במשרד החוץ מציינים שנוצר הרושם שהקהילה הבינלאומית מיואשת ומרימה ידיים, וחשה שאין הרבה תועלת במאמצים כרגע. "חבל שישראל צריכה ליפול קורבן לחופשה הארוכה הזו בזמן שכאן אנשים נהרגים", אמר אחד הגורמים.
  עם זאת, במשרד מוסיפים שחודש אוגוסט ידוע גם כך כחודש של חופשות במשרדי החוץ במדינות רבות.
  גם מיגל מורטינוס, שליח האיחוד האירופי, יצא לחופשה, בת שבועיים. כמו כן, נמצא בחופש אנדריי דובין, השליח הרוסי לאזור. יצוין כי גם נשיא ארה"ב יצא לחופשה בת חודש, המוקדשת בעיקר למשחקי גולף ודיג.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום אייל פישר
  לארסן. לא זוכה להיפגש עם שרון
  צילום אייל פישר
  מומלצים