שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קפריסין: המגורש מבית לחם "עושה בעיות"
  האי השכן מעוניין להיפטר מהמבוקש עבד אל דאוד, היחיד שנותר במקום, לאחר ש-12 חבריו פוזרו בין מדינות אירופה. לדברי הקפריסאים, הוא מסרב לשתף פעולה עם המשטרה ומתחבר עם אנשים חשודים

  קפריסין רוצה להיפטר מהמבוקש עבד אל דאוד, שגורש אליה מבית לחם, כי הוא "גורם בעיות" לשלטונות. כך אמר היום (ג') שר המשפטים הקפריסאי, ניקוס קוסהיס.
  דאוד, בן 41, נחשב למבוקש המסוכן ביותר מתוך 13 המבוקשים שהתבצרו בכנסיית המולד בבית לחם, ושגורשו מישראל במאי האחרון. זאת כחלק מההסכם במסגרתו פינה צה"ל את הכנסיה.
  12 חבריו של דאוד התפזרו, זמן קצר לאחר הגירוש, למדינות שונות באירופה, ואילו דאוד, שהיה אמור להישאר בקפריסין מספר שבועות בלבד, נשאר בה כי אף מדינה אירופית לא הביעה רצון לארח אותו.
  "דאוד הפך לאישיות לא רצויה באי כי הוא גורם בעיות לשלטונות, מסרב לשתף פעולה עם המשטרה ומתחבר עם אנשים חשודים", אמר קוסהיס בראיון לתחנת הרדיו הממלכתית בקפריסין.
  שר החוץ ינאקיס קאסולידס אמר לתקשורת שקפריסין הרשתה לדאוד לשהות באופן זמני בשטחה כ"אורח", בתנאי שיקבל ליווי משטרתי ויימנע מפעילות פוליטית. "אם הוא ימשיך להפר את התנאים הללו, ייתכן שניאלץ להתייחס אליו כאל מהגר בלתי חוקי, במקום כאל אורח", אמר קאסולידס. שר החוץ הוסיף שהאיחוד האירופי ממשיך לחפש מדינה שתסכים לקלוט את דאוד ומדינה אחת "הביעה נכונות", אולם המו"מ נדחה לספטמבר בשל חופשת הקיץ באירופה.
  יועץ של כוח המשימה הפלסטיני בקפריסין הכחיש כי דאוד גורם לבעיות. "אני לא מאמין שדאוד עושה בעיות. הוא מאוד אומלל ומתוסכל על כך שהוא עדיין בקפריסין, בלי בני משפחתו, בעוד 12 המגורשים האחרים חיים באירופה עם משפחותיהם ומנהלים חיים נורמליים".
  בראיון לתקשורת בסוף חודש מאי, אמר דאוד כי הוא מצפה לבואם הקרוב של אשתו, בנו ובתו וכי "אחיה במסגרת החוק בכל מקום אליו אגיע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: cnn
  פינוי המבוקשים מכנסיית המולד (צילום ארכיון)
  צילום: cnn
  מומלצים