שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראמספלד תוקף בחריפות את הפלסטינים
  שר ההגנה האמריקני יצא במתקפה חסרת תקדים בפנטגון נגד הרשות הפלסטינית: היא מעורבת בטרור, אסור להעביר לה שטחים וצריך להחליף אותה ביישות אחראית. וחוץ מזה, היתה מלחמה ב-67 והם הפסידו. חבר קבינט פלסטיני ל-ynet: אם הוא אמר זאת, הוא משוגע שנפל על הראש. ח"כ טיבי: פאשיסט צמא דם

  מזכיר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, מותח ביקורת חריפה על הרשות הפלסטינית ומביע ספק בכדאיות העברת שטחים כלשהם לידיה. הדברים הנוקבים נאמרו אתמול בלילה (יום ג'), ערב בואם של שלושה חברי קבינט פלסטינים לדיונים בוושינגטון.
  דבריו של ראמספלד, שנאמרו בשיחה עם עובדים ואורחים בפנטגון, לא הותירו מקום לספק: הוא איננו מאמין ברשות הפלסטינית. ראמספלד הביע ספק לגבי האפשרות שישראל תעביר שטחים לשליטת הרשות. "זה היה אחרת אם היה מדובר ביישות שיש עימה ניסיון עבר ראוי", אמר, והבהיר: "אין כל ספק בכך שהרשות הפלסטינית היתה מעורבת בטרור, למרות הבטחותיה להעניק ביטחון".
  מזכיר ההגנה אף הבהיר כי הוא מצפה שיישות אחרת תחליף את הרשות שתחת ערפאת: "תוקם יישות כלשהי שאיתה תכול ישראל לדון בביטחון. אולי ידובר על גולים פלסטינים שישובו ויקימו ממשלה אחראית, שתיתן ביטחון כי ההסדרים איתה יישמרו".
  ראמספלד סירב, בתשובה לשאלה, לקרוא לישראל לפנות התנחלויות וכינה בלעג את הגדה "השטחים הכבושים - כביכול". הוא פירט: "תחושתי לגבי השטחים הקרויים כבושים היא שהיתה מלחמה. ישראל קראה למדינות השכנות לא להתערב. כולן זינקו פנימה והפסידו הרבה דלא ניידי לישראל, שניצחה בעימות".
  מאז מלחמת ששת הימים, הוסיף מזכיר ההגנה, הציעה ישראל פעמים רבות לסגת, "אך לא נתקלה אף פעם בהסכמה מהצד השני". הוא העריך כי קשה לדעת כעת האם ישראל תחליט בסופו של דבר לסגת מההתנחלויות.
  בימים הקרובים אמורים שלושה חברי קבינט פלסטינים בכירים - סאיב עריקאת, מאהר אל-מסרי ועבד אל-רזאק יחיא - להגיע לוושינגטון לשיחות עם מזכיר המדינה פאוול והיועצת לביטחון לאומי קונדוליזה רייס. דבריו של ראמספלד, על רקע זה, נתפסים כהתרסה של האגף הנצי יותר בממשל בוש, שאיננו מאמין בהסדרים עם הרשות הפלסטינית במתכונתה הנוכחית.

  טיבי: "הוא פאשיסט צמא דם"

  בלשכת ראש הממשלה שרון הביעו סיפוק מדבריו של שר ההגנה האמריקני ואמרו כי מדובר בעמדה שהיא חלק מהמדיניות האמריקנית במלחמה בטרור העולמי.
  לדברי גורמים בלשכה, "אין ספק שמדובר במסר ברור מאוד לבכירים הפלסטינים המגיעים לוושינגטון, ולפיה אם הם עם האמריקנים בנושא המלחמה בטרור - יסייעו להם. ואם לא - הביקורת הקשה בדבריו של ראמספלד תהיה העמדה האמריקנית כלפיהם".
  חבר הכנסת אחמד טיבי אמר בתגובה ל-ynet כי "מדובר באדם פאשיסט וצמא דם המעוניין לראות את שני העמים הורגים אחד בשני ובעיקר לראות דם פלסטיני. ראמספלד מבקש להתחרות בקליינר, איתם ויתר הקיצונים הגרועים בחברה הישראלית. על העולם הערבי לעשות מעשה נגד ההתבטאות הזאת".
  חבר קבינט פלסטיני בכיר אמר ל-ynet: "אם אכן הוא אמר את הדברים, הרי שהאיש משוגע שנפל על הראש. כנראה שהוא לא יודע שהיה בשנים האחרונות תהליך שלום ושסוכם שישראל תיסוג מאותן אדמות כבושות".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  ראמספלד. וחוץ מזה, הם הפסידו ב-67
  צילום רויטרס
  צילום: רויטרס
  שרון. זה מסר לפלסטינים
  צילום: רויטרס
  מומלצים