שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה: "לא מהגר כאלי ישי יקבע אזרחותו של אדם"

ח"כ מוחמד ברכה זועם על כוונת שר הפנים לשלול אזרחותם של ערבים שמעורבים בטרור: "זה צעד מסוכן". לשכת ישי: "היהודים שעלו לישראל, בכללם אלי ישי, הם תושבים חוזרים לנצח נצחים"

"לא מהגר דוגמת אלי ישי יקבע את אזרחותו של אדם בארץ". במלים חריפות אלה תקף הלילה (ד') בזעם, בשיחה עם ynet, יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, את החלטתו של שר הפנים אלי ישי לשלול אזרחותם של ערבים ישראלים המעורבים בפעילות טרור.
ח"כ ברכה כינה את הצעד של ישי "מסוכן" והודיע שהוא והציבור הערבי ייאבקו נגדו גם בבית המשפט וגם במוסדות בינלאומיים. "אזרחותם של הערבים בישראל", אמר ח"כ ברכה, "היא נגזרת של שייכותם למולדת ולמקום שבו נולדו וחיו הם ואבותיהם, ולא נגזרת של החלטות שרירותיות וילדותיות של אנשים כמו אלי ישי".
ההחלטה על אזרחות ושלילת אזרחות, טוען ברכה, צריכה להיות נושא לבית המשפט ולא לפוליטיקאי. "אזרח שחוטא, על מערכת המשפט והצדק לטפל בו, ואין להפוך את נושא האזרחות לכלי שבין מדינה לאזרח שלה".
כמו כן אמר ברכה כי השר ישי מבקש "באמצעות צעד פרובוקטיבי זה, לשחק בנוף הקיצוניות של אפי איתם". לדבריו, תמיכתו של ראש הממשלה אריאל שרון בהחלטת ישי מעידה על כך ש"ראש הממשלה אינו מעוניין רק בהסלמה ובהשלטת משטר אפרטהייד בשטחים אלא גם בטרנספר לאוכלוסיה הערבית בארץ".

לשכת השר ישי: היהודים הם תושבים חוזרים

מלשכתו של השר ישי נמסר בתגובה לדברי ח"כ ברכה: "המאבק של שר הפנים אינו נגד כלל הציבור הערבי במדינת ישראל, אלא נגד השוליים של השוליים, של ערבים אזרחי ישראל שבחרו לתמוך ולסייע לארגוני הטרור, ששמו להם למטרה לחסל את מדינת ישראל. ברכה ודומיו, בעצם בחירתם להתנגד למהלכיו של ישי, שנועדו להוקיע ולהקיא את אותם שוליים, כאילו תומכים בהם. מיותר לציין, שהיהודים שעלו לישראל, ובכללם אלי ישי, הם בגדר תושבים חוזרים לנצח נצחים".

בהכנת הכתבה השתתף אבישי בן חיים


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעד מסוכן. ברכה
צילום: גלי תיבון
השוליים של השוליים. ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים