שתף קטע נבחר

סדאם לעמו: התכוננו למלחמה

נשיא עיראק הבהיר בנאום בעל אופי דתי, ששודר בכל רשתות השידור הבינלאומיות, כי הוא משוכנע בכך שמתקפה אמריקנית תגיע, ומבצעיה "ייקברו באדמת עיראק". הוא אף הביע תמיכה בהמשך המאבק הפלסטיני בישראל

נשיא עיראק סדאם חוסיין שיגר היום (ה') בנאום לאומה סדרה של איומים לארצות הברית ואמר כי "מי שכוחו שלו סינוור אותו ויתפתה לתקוף אדמה ערבית - צפוי להיקבר בה".
בנאום שנשא לרגל יום השנה ה-14 לסיום מלחמת איראן - עיראק, קרא סדאם לעמו, לצבאו, לערבים ולמוסלמים להתכונן למלחמה. הנאום נשא אופי דתי מאוד שבמהלכו קרא סדאם עשרות פעמים "אללה הוא אכבר".
נשיא עיראק איים כי "אם לא יצייתו הרשעים לקריאות השלום של העיראקים, עיראק תהיה בית הקברות לתוקפיה ואלוהים ימחק את הרשעים". סדאם קרא להבנות על בסיס החוק הבינלאומי, אבל איים להשיב מלחמה למי שיתבטא לתקוף את עיראק. "כל שיעורי ההיסטוריה מוכיחים שכל אימפריות הרשע שקמו על המוסלמים והערבים נקברו, הן וחמדנותן, על אדמת הערבים והמוסלמים. זוהי התוצאה הוודאית למי שמתכנן לתקוף ערבים ומוסלמים, בגלל התנשאותו וכוחניותו. גורלו יהיה פח האשפה של ההיסטוריה".
בפנייה לרגשות המוסלמים בעולם, אמר סדאם: "נתמודד מול התוקפנות, לא רק בכוח הנשק, אלא בכוח האמונה. אלוהים תמיד היה עם המאמינים. אלוהים ציווה עלינו להכין את כל הנשק והכוח שברשותנו".
חוסיין חזר מספר פעמים על כך שהאמריקנים לא למדו את לקחי ההיסטוריה. "העננה שלא תביא גשם מועיל תיעלם, והאיום ייעלם והרשעים יישאו את ארונות מתיהם על גבם, זועמים על כשלונם. זהו גורלם כשהם באים לתקוף אדמה ערבית ומוסלמית, בכלל זה את אדמת הג'יהאד של עיראק".
סדאם מוסיף: "מי שמטעה אותו כוחו והשתלט עליו השטן וחושב שכל האנשים יהיו עבדים לו, אני אומר: 'אללה הוא אכבר', והמאמינים ינצחו".
סדאם קרא להתגייסות בעם העיראקי, הצבא, אנשי היחידות המיוחדות, והערבים והמוסלמים בעולם במילים "אללה הוא אכבר, נתקוף ונגן בגופנו על אדמתנו ועל העם".
נשיא עיראק הבהיר כי הוא מעוניין בדיאלוג על בסיס החוק והאמנות הבינלאומיות, אבל הבהיר: "שלא יחשבו שזוהי חולשה. למי שלא יציית לקריאות השלום של העם העיראקי, אלוהים ימחק אותו".
בהתייחסות קצרה ומפתיעה לנושא הישראלי- הפלסטיני, אמר סדאם: "אלוהים עם פלסטין ועם המאמינים ועם קני הרובים, הטנקים והמטוסים שישתתפו בלחימה עד שאלוהים יביא את הניצחון כשמאחורינו מיליוני ערבים ומוסלמים". הוא סיים את נאומו במילים "אללה הוא אכבר ואין אלוהים מלבד אללה".
נאומו של סדאם חוסיין שודר במספר תחנות ערביות וכן בכל רשתות החדשות הבינלאומיות.
בוושינגטון לא ייחסו היום חשיבות רבה לנאומו של סדאם. דובר הבית הלבן, סקוט מקללאן אמר שהנאום לא שינה במאומה את עמדתו של הנשיא בוש בנוגע לרצון שלו להפיל את שלטונו של סדאם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלג'זירה
סדאם. נאום לאומה
צילום: אלג'זירה
מומלצים