שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אתר BMW למזרח התיכון: "פלסטין" במקום ישראל
  ממפת המזרח התיכון של חברת המכוניות "נשמטה" מדינת ישראל, ובמקומה מופיעה מדינת "פלסטין". שעות אחדות לאחר הפרסום ב-ynet נמנעה הכניסה למפת המזרח התיכון באתר BMW

  באתר האינטרנט של חברת המכוניות BMW, המוקדש למדינות המזרח התיכון, מופיעה מפה מפורטת של מדינות האזור. פרט אחד "נשמט" מהמפה: מדינת ישראל. במקומה מופיעה מדינת "פלסטין".
  שעות אחרות לאחר הפרסום ב-ynet נמנעה הכניסה לאזור המזרח התיכון במפת BMW. לא ברור אם החברה סגרה את הגישה לדף הזה בשל עבודות לתיקון הנושא. דובר החברה בישראל, רני רהב, הסביר שאין קשר בין סגירת הדף לגולשים לבין העובדה שישראל לא נכללה במזרח התיכון: "מתייחסים אלינו ב-BMW בכבוד גדול, וזו הסיבה שאנחנו כלולים מבחינתם במזרח אירופה".
  ישראל מיוצגת באתר נפרד של חברת "קמור רכב", יבואנית BMW לישראל. כלומר, חברת BMW מנסה "להיות בסדר" עם כולם: עם לקוחותיה במדינות ערב וברשות הפלסטינית, שיכולים להסתכל במפת המזרח התיכון מבלי לראות את ישראל ולהתעצבן, ועם לקוחותיה הישראלים, שיכולים להתנחם באתר משלהם.
  צביקה זילרמן, מנכ"ל "קמור רכב", היבואנית הישראלית של BMW, מסביר: "BMW מחלקת את העולם לאזורים בהם יש לה סוכנויות. ישראל שייכת למזרח אירופה, יחד עם קפריסין ותורכיה. המפה שאתם מדברים עליה היא מפה של החלק בחברה שעוסק במדינות ערב. בניגוד לשאר הנציגויות של החברה בעולם, המדווחות ישירות לסניף המרכזי במינכן גרמניה - מדינות ערב הן מובלעת בחברה, והן מדווחות בנפרד לדובאי". זילרמן הוסיף כי "היות שחל איסור מסירת כלי רכב דרך ישראל לרשות הפלסטינית, פתחו כל חברות הרכב העולמיות נציגויות ברשות הפלסטינית. ל-BMW ישנה נציגות ברמאללה".
  לדברי זילרמן, "ישראל נחשבת למדינה מוצלחת מבחינת החברה, ומאז תחילת המצב הקשה כאן ניתנה הוראה מהדרגים הבכירים לתת גב ולעזור. לאחרונה אף הייתה משלחת הזדהות רשמית מהמשרדים הראשיים, ששהתה בארץ. אסור לעשות עוול לחברה, שהיא תומכת גדולה בישראל בשעתה הקשה".

  הידיעה התקבלה לראשונה באי-מייל האדום

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים