שתף קטע נבחר

נתניהו: ישראל עומדת מול הכרעות גורליות

ראש הממשלה לשעבר התבטא בענייני הקרע בעם ושלמות ירושלים, במה שיכול להתפרש כסימנים של חזרה לזירה הפוליטית

בנאום אקטואלי, לראשונה מזה תקופה ארוכה, אמר ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כי ישראל עומדת עתה מול הכרעות גורליות לעם ישראל ולארץ-ישראל. נתניהו אמר את הדברים במהלך טקס באזכרה השנתי לחללי "אלטלנה" בבית העלמין בנחלת יצחק בתל-אביב. יחד עם זאת הדגיש נתניהו כי "יהיו אשר יהיו ההבדלים שאנו ניצבים בפניהם, אנו נתגבר עליהם כאחים ולא במלחמת אחים. יהודי לא ירים יד על יהודי לעולם. המחלוקת על עתיד ארצנו ועירנו ירושלים - כל זה עומד על הכף. נצטרך להתווכח במאמץ עילאי של ריסון וכבוד הדדי".
"יש לנו את כוח הרצון הלאומי", הוסיף נתניהו. "שמענו את נסראללה ואת שותפיו הכופרים בהימצאות כוח רצון זה. הם חושבים שהיהודים איבדו את הרצון לחיות ולהאבק. יש לנו את כוח הרצון והוא יתגלה בעוצמה ברגע המבחן. אנו עומדים בפני רגע המבחן".
נתניהו הוסיף, כי רצונם של נסראללה ושותפיו הוא לדחוק את ישראל לגבולת 67` ואחר-כך לגבולות 47` "וכן הלאה".
באזכרה נכחו גם יו"ר הליכוד, אריאל שרון, וראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר. שרון ונתניהו לחצו ידיים, החליפו מספר מלים וצעדו אחר-כך האחד אחרי השני אל קברי 19 חללי האוניה. בסיום הטקס סירבו להתייחס השניים לאירועי השעה. לדברי שרון, יש לזכור את שנאת החינם שהביאה לאסון "אלטלנה" על סף ההכרעות הגורליות, לפניהן עומדת ישראל כיום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפי שריר
יש כוח רצון לאומי. נתניהו
אפי שריר
מומלצים