שתף קטע נבחר

ברק: משבר ש"ס הוא מבחן לנורמות השלטון בישראל

ראש הממשלה מבהיר במסיבת עיתונאים הערב: ש"ס מכירה את עמדתנו, בכל מקרה תהיה ממשלה בישראל

ראש הממשלה אהוד ברק אמר הערב במסיבת עיתונאים בלשכתו כי הוא רואה במשבר עם ש"ס מבחן לנורמות השלטון והדמוקרטיה הישראלית.
"חברי ואני ב`ישראל אחת` עשינו מאמץ עליון להשאיר את ש"ס בקואליציה. ישבנו ימים ולילות עם אנשי ש"ס ואנשי הדרג המקצועי. תשעים אחוז מהבעיות נפתרו. לפני ש"ס מונחת הצעתנו, והם מכירים אותה", אמר ברק.
ברק הבהיר כי הציע לש"ס שמנגנון המעקב אחר תכנית ההבראה של רשת המעיין התורני יורכב מצוות שרים בראשותו. "אנחנו ממתינים לתשובת ש"ס. היא תנועה חשובה מאוד לאחדות העם, שמגיעה לחלקים רחבים בעם. טיפלנו במשבר בסבלנות רבה והרבה הקשבה. אנו רוצים לפתור את המשבר בדו-שיח", אמר ראש הממשלה.
הוא הוסיף: "במהלך 48 השעות הקרובות נדע את התשובה: אנו רוצים לראות את ש"ס בממשלה, אבל נכבד את הכרעתם. הממשלה בראשותי תעמוד על נורמות של ניהול תקין וראוי. בכל מקרה תהיה ממשלה בישראל, בכל תוצאה שלא תהיה".
ברק אמר בתשובה לשאלה כי הוא משוכנע שגם בוחרי מר"צ מבינים שהממשלה נבחרה קודם כל כדי להניע תהליך מדיני.
מכתבי ההתפטרות של שרי ש"ס הוגשו היום בצהרים. המכתב שהגיש יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, היה קצר וקורקטי, וזאת למרות ששקל להגיש לברק מכתב מפורט, בו הוא מאשים את ראש הממשלה באחריות למשבר הקואליציוני ולמהלכים שהובילו לפרישת ש"ס.
ישי כתב לברק: "`כל הנוטל עצה מן הזקנים מובטח לו שלא ייכשל`. כיהודי האמון על `ועשית ככל אשר יורוך` הריני מודיע לך בזאת על התפטרותי מהממשלה". "עכשיו הכדור אצל ברק והוא יודע מה לעשות כדי לפתור את המשבר", אמרו גורמים בש"ס. סגני השרים של המפלגה לא הגישו מכתבי התפטרות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אהוד ברק. מבחן
ארכיון ידיעות אחרונות
זום 77
הרב עובדיה יוסף. החליט לצאת
זום 77
מומלצים