שתף קטע נבחר

מופז הקדים את שחרורו מצה"ל

הרמטכ"ל לשעבר השתחרר במפתיע, חודש בלבד לאחר שסיים את תפקידו, וויתר בכך על הטבות כספיות גדולות. הערכה: הוא רוצה לקצר את תקופת הצינון שלו מפוליטיקה

הרמטכ"ל הקודם, רב-אלוף שאול מופז, השתחרר אתמול (א') מצה"ל, 36 שנה לאחר גיוסו.
מופז משתחרר חודש בלבד לאחר שהוחלף בתפקיד הרמטכ"ל, למרות שקצינים בכירים זכאים לחופשת פרישה של כשנה בתום פרישתם, כולל משכורת, רכב צמוד ולשכה.
מופז תיאם במהלך היום את ענייני השחרור האחרונים, וכעת הוא אמור לקבל בדואר את תעודת השחרור הרשמית שלו.
גורמים במערכת הפוליטית מציינים כי ייתכן ששחרורו המוקדם של מופז קשור לחוק הצינון. לפי החוק, רמטכ"ל פורש אינו יכול להצטרף לחיים הפוליטים במשך כחצי שנה מיום פרישתו.
החוק חוקק לאחר הצטרפותו של אמנון ליפקין שחק למפלגת המרכז, כדי למנוע מצב שבו רמטכ"לים מנצלים את החודשים האחרונים בתפקיד לקידום ענייניהם הפוליטיים.
גורמים רבים במערכת הפוליטית משוכנעים כי מופז עתיד להצטרף לפוליטיקה, ומציינים כי הירבה בפגישות עם עסקנים בליכוד בחודשים האחרונים בתפקידו, וזאת במסגרת "סבבי הפרידה" מגורמים איתם היה בקשר במהלך תפקידו.
כמו כן, הגורמים מציינים כי מופז נפגש באחרונה עם ראש הממשלה אריאל שרון וזה הציע לו להצטרף לליכוד. גם אם מופז יצטרף לליכוד, לא ברור אם יעשה זאת כתומך באחד משני המתמודדים: אריאל שרון ובנימין נתניהו, או שיבחר להתמודד בעצמו על ראשות הממשלה.
מופז עצמו עדיין לא אמר רשמית מעולם כי פניו לפוליטיקה, ואולם ייתכן שכעת, עם שחרורו הרשמי מצה"ל, יבחר להציג את עמדותיו הפוליטיות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים