שתף קטע נבחר

מר"צ התכנסה כדי להכריע: ישי לומד תורה

בעוד שעון ההתפטרות מתקתק, אין הבוקר מגעים רשמיים בין ישראל אחת לבין ש"ס

ראשי סיעת מר"צ בכנסת התכנסו לפני הצהרים כדי להכריע האם תפרוש המפלגה מהממשלה ותתמוך בה מבחוץ - או שתקרא לברק להקים ממשלה צרה.
יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי, בחר לבלות את הבוקר המתוח בלימוד תורה. "בכל בוקר הוא לומד תורה" אומרים גורמים בש"ס, "אבל היום הלימוד נמשך הרבה יותר זמן מהרגיל. כנראה שיש לו זמן לזה". ישראל אחת וש"ס לא קיימו מגעים הבוקר, למרות שהזמן אוזל עד שהתפטרות ש"ס תיכנס לתוקף מחר אחר הצהרים.
משבר ש"ס מתרכז כעת בסגן השר משולם נהרי ובסמכויות שיקבל לידיו. ש"ס דורשת סמכויות של ממש בתחום מעיין החינוך, בעוד מר"צ מאיימת כי אם יעביר ברק את הסמכויות משריד לנהרי - יתפטרו שריה ויתמכו בממשלה מבחוץ.
בפגישה סגורה אמר אהוד ברק לשרי מר"צ: "החוכמה זה לא ללכת, אלא להישאר ולאכול את הצפרדעים ביחד". אלא שבמר"צ מסרבים להסיר את איום הפרישה.
השר יוסי שריד אמר אמש בעקבות דבריו של ברק: "האצלתי הרבה סמכויות לסגן השר, אבל הם לא רוצים סמכויות. הם רוצים לכופף לי את היד. הצעתי לנהרי סמכויות חשובות ביותר: להיות אחראי על המאבק באלימות, על הבטיחות בכל מוסדות החינוך, על הפעילות נגד נשירת תלמידים. אלה סמכויות מהמדרגה הראשונה, אבל ש"ס מעלה את עניין הסמכויות כדי לפוצץ את המשא ומתן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אלי ישי. התפטר
צילום: איי אף פי
ארכיון ידיעות אחרונות
אהוד ברק. תשעים אחוזים סגורים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים