שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נחנך מצפה במזרח ירושלים על שם השר זאבי ז"ל
  המצפה משקיף לעבר הר הבית. ראש הממשלה וראש עיריית ירושלים סיפרו על אהבתו של השר שנרצח על ידי מחבלים לבירה

  "אם יש דבר אחד שגנדי היה רוצה לומר לנו, הוא היה אומר: 'מהמקום הזה ראוי שיהודים יוכלו ללכת ולטפס ולבקר בהר הבית'", כל אמר ראש עיריית ירושלים אהוד אולמרט, בטקס חניכת מצפה על שמו של השר רחבעם זאבי ז"ל.
  בטקס השתתפו ראש הממשלה אריאל שרון, הרב הראשי לישראל, ישראל מאיר לאו, ובני משפחתו של רחבעם זאבי ז"ל, הבן פלמ"ח והרעייה יעל. המצפה שנחנך על הר הזיתים במזרח ירושלים, צופה לעבר הר הבית.
  ראש הממשלה אריאל שרון התייחס בדבריו לדמותו של זאבי, שנרצח בירושלים על ידי מחבלי החזית העממית: "הוא היה מגדולי אסיריה של ירושלים וציון, כחייל, מפקד, מנהיג וחוקר תכונות ארץ ישראל". ראש הממשלה הוסיף: "המצפור הזה, שעיר הנצח פרוסה לרגליו, נקרא על שמו של גנדי, וזה ידגיש את המיזוג בין המורשת והזיקה לעבר, ובין הטיפוס הגאה, הארצישראלי, שגנדי ביטא אותו, כשרגליו נטועות בקרקע הטרשית וכפוית הטובה ופניו לתקווה לעתיד טוב יותר. כאן שרף הכהן הגדול את הפרה האדומה שאפרה טיהר טמאים, ולאחר החורבן, היהודים נהגו להקיף את הר הבית בהושענא רבא שבע פעמים. לא רחוק מכאן, באבו דיס, היו מובילים בערב יום הכיפורים את השעיר לעזאזל. הנוף הזה הוא תמצית אהבתו של זאבי, שילוב בין עברה ועתידה של העיר, וכך היה רוצה שנזכור אותו".
  שרון הדגיש: "במקום הזה, אנו מחדשים את המחויבות לצוואתו של גנדי לשמור לנצח על ירושלים, בירתנו המאוחדת והבלתי מחולקת, ולהאבק בטרור ובאלימות שכפו עלינו. רק כך נביא ביטחון ושלום לעם ישראל".
  ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, סיפר: "שמעתי את גנדי מדבר על ירושלים בשבועות ובחודשים שלפני הרצח בערגה, מתוך חלום וזיכרון לאומי, אישי, פרטי ומשפחתי שלו. הוא דיבר עליה בגעגועים שאין להם סוף, של מי שנולד בעיר, חי בה ונלחם עליה, וגעגועים של מי שחלם על משהו שעוד עתיד להיות".
  בטקס נכחו שרים, חברי כנסת ופעילים של עמותות המתנחלים, המיישבות את מזרח ירושלים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים