שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלגים הפלסטינים החליטו: נמשיך לבצע פיגועים
  נציגי הפלגים השונים ברשות חתמו הלילה, לאחר מספר ימי דיונים, על מסמך הבנות ביניהם. בניגוד לתקוות ישראל, המסמך אינו כולל החלטה על הפסקת הפיגועים בשטח ישראל. רנטיסי: בלי פיגועים בשטח ישראל הפלסטינים היו נחלשים

  נציגי הפלגים והרשות הפלסטינית חתמו אתמול בלילה, לאחר מספר ימי דיונים, על מסמך הבנות. בניגוד לתקוות ישראל, המסמך אינו כולל החלטה על הפסקת הפיגועים בשטח ישראל.
  המגעים נקלעו בימים האחרונים למשבר לאחר שהחמאס והג'יהאד האיסלמי הביעו את התנגדותם לדרישת הפתח והרשות להפסיק את הפיגועים בישראל. הלילה החליטה הוועדה העליונה של הפלגים הלאומיים והאיסלאמים לאמץ את המסמך ללא כל סעיף הנוגע לפיגועים.
  במסמך מספר סעיפים ובהם הדרישה לסיום הכיבוש, לרפורמות מבניות ברשות הפלסטינית, לשקיפות, ולהעמקת היצוגיות במוסדות הפלסטינים.
  ד"ר עבד אל עזיז רנטיסי, מראשי החמאס, אמר אמש לתחנת הטלוויזיה הקטארית, "אל ג'זירה", כי הפסקת הפיגועים בישראל היתה מחלישה את הפלסטינים. לדבריו, כאשר נעשים פיגועים רק בשטחים הפלסטינים, יש פחות הרוגים ישראלים דבר הנוגד את האינטרס הפלסטיני.
  רנטיסי, כמו רבים בחמאס ובג'יהאד האיסלמי, טוען כי "כל שטח פלסטין"- היינו מדינת ישראל והשטחים, הם קרקע לגיטימית לפיגועים.
  בתוך כך נמשכו אתמול המגעים לקראת פגישה אפשרית קרובה בין נציגים פלסטינים, לבין השרים שמעון פרס ודני נוה. סאיב עריקאת, מראשי צוות המו"מ הפלסטיני, אמר כי הפגישה לא תעסוק בנושאים בטחוניים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים