שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש הקפיא 200 מיליון דולר שהיו אמורים להיות מועברים לישראל
  בוש הודיע אתמול בלילה שיקפיא סיוע חוץ מיוחד שאישר הקונגרס למלחמה בטרור. ישראל היתה אמורה לקבל 200 מיליון דולר מהסיוע, והרשות הפלסטינית 144 מיליון. בוש הסביר שקיבל את ההחלטה כיוון שהקונגרס הכניס לסיוע החוץ סעיפים "שאינם חיוניים" והבטיח לדאוג ל"צרכים חיונים באמת" של ישראל

  נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, הודיע אתמול בלילה (ד') שידחה את הצעת הקונגרס להעביר 5.1 מיליארד דולר, כסיוע חוץ מיוחד, ובכלל זאת לישראל, לפלסטינים ולתוכניות נוספות למלחמה בטרור ולהגברת הביטחון בעולם. "אם הקונגרס לא יגלה אחריות תקציבית, אכפה אותה עליו", אמר בוש. דבריו נאמרו על רקע הבחירות המתקרבות לקונגרס והניסיון לרסן את הוצאות הממשל.
  בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר אישר לאחרונה הקונגרס תקציב כולל של כ-29.8 מיליארד דולרים למלחמה בטרור. מתוך סכום זה, 5.1 מיליארד היו אמורים להיות סיוע חוץ, ומהם היתה ישראל אמורה לקבל כ-200 מיליון דולרים. 144 מיליון היו מיועדים לרשות הפלסטינית, ותקציבים נוספים היו אמורים להיות מועברים למלחמה באיידס, לשיקום נזקי המלחמה באפגניסטן ועוד.
  בדבריו טען בוש, שאנשי הקונגרס הכניסו לסיוע החוץ סעיפים שאינם חיוניים. "הבהרתי את עמדתי: מי שכתב את החוק תכנן אותו בצורה שמחייבת אותי להשתמש בכל הסכום, או לא להשתמש בו כלל. אני מבין את עמדתם, והיום הם יוכלו להבין את עמדתי שלי. לא נשתמש בכלל בסכום הזה" אמר.
  יחד עם זאת הבטיח בוש לתמוך בחקיקה חדשה, שתכלול תקצוב לישראל ולמדינות נוספות עבור "צרכים דוחקים באמת". הוא אמר כי הממשל יעביר לקונגרס בקשות לאישורי תקציבי נוספים בתום פגרת הקיץ.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים