שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: נגביר הפיקוח על הכספים
  שר האוצר הפלסטיני הקים חברת-על חדשה, שתפקח על כלל ההון והנכסים של הרשות. בן אליעזר ייפגש היום עם בכירים פלסטינים. אמש נועד איתם פרס

  שר האוצר הפלסטיני, סלאם פיאד, הודיע הלילה (ה') על הקמתה של חברת-על חדשה, שתפקח על כלל ההון והנכסים של הרשות. שר האוצר, האמור להיות ממונה על החברה, אמר כי יאסר ערפאת אישר את הקמת הגוף.
  יצירת הגוף המאגד שיפקח על כספי הרשות היתה אחת הדרישות המרכזיות שהעלה הממשל האמריקני במסגרת תביעותיו לרפורמות. לדברי פיאד, איש הבנק העולמי בעבר, "הגוף יבטיח שקיפות מלאה ויכולת להטיל אחריות. כל נכס השייך באופן מלא או חלקי לרשות ייחשב בלתי חוקי, אם לא ייכלל בתחום האחריות של החברה". פיאד אמר את הדברים בתדרוך כתבים בבית מלון במזרח ירושלים.

  נמשכות הפגישות

  שר הביטחון בנימין בן אליעזר צפוי להיפגש היום עם שר הפנים הפלסטיני, עבד א-רזאק יחיא ומוחמד דחלאן המשמש כיועצו של ערפאת. השלושה צפוים לדון בתוכנית "עזה תחילה", לפיה צה"ל יסיג את כוחותיו ברצועה, בתנאי שהפלסטינים ילחמו בטרור. אם המודל יצליח, הוא יועתק גם לערי הגדה.
  אמש נפגשו צוותי מו"מ מישראל ומהרשות. "זו היתה פגישה רצינית, מועילה ובונה", אמר שר החוץ, שמעון פרס, לאחר הדיונים. בפגישה השתתפו, מהצד הישראלי, השרים שמעון פרס ודני נוה ומנכ"ל האוצר, אוהד מראני. מהצד הפלסטיני השתתפו סאיב עריקאת, שר האוצר, סלאם פיאד, שר הפנים, עבד אל רזאק יחיא, ושר הכלכלה, מאהר אל מסרי.
  שר החוץ פרס התייחס בפגישה לאבחנה בין פיגועים בתחומי הקו הירוק לבין אלה בשטחים, שעושה הרשות הפלסטינית בשיחותיה עם החמאס. לדבריו, ישראל דוחה מכל וכל אבחנה זו: "הפלסטינים ישיגו את ההפך ממה שהם רוצים", אמר פרס וציין כי האבחנה בין פיגועים בשטחים לאלה בתחומי הקו הירוק לא מקובלת גם על ארה"ב.
  בשיחה הבהיר פרס לפלסטינים כי ישראל הציעה את מודל "עזה תחילה" רק בשל העובדה כי בעזה לא נפגעו כוחות הביטחון הפלסטיניים וביכולתם עדיין למלא את תפקידיהם, ולא מסיבה טריטוריאלית. פרס הדגיש כי ישראל מוכנה גם לשיחות מעשיות לגבי כל מקום אחר בשטחים בו יוכיחו הפלסטינים שהם מסוגלים להילחם בטרור.
  בפגישה נמסר עוד לפלסטינים כי ישראל תעביר להם 70 מיליון שקל בתחילת השבוע הבא, על חשבון כספי המסים המוקפאים. גורמים מדיניים אמרו שישראל תפעל להעביר בהקדם את שאר הכסף שהבטיחה לרשות, כ-140 מיליון שקל.
  כמו כן הוחלט שבקרוב תתקיים ישיבה נוספת, בה ייעשה מאמץ להעניק יותר אישורי עבודה לפלסטינים המגיעים מרצועת עזה. עוד סוכם בין הצדדים על תיאום הדרכים להעברת סיוע בינלאומי לשטחים ועל שורת הקלות בתחום ההומניטרי.
  הבוקר נפגש פרס בת"א עם נציגי צוות המשימה הבינ"ל לעניין הסיוע בשטחים והרפורמות ברשות. הוא גם שוחח שוב בטלפון עם בן אליעזר, ואמר לו כי הוא אינו רואה כל סיבה מדוע לא לדון גם באפשרות לצרף את בית לחם לתוכנית "עזה תחילה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  יותר אישורי עבודה. פרס
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: איי פי
  עריקאת. עזה וכסף תחילה
  צילום: איי פי
  מומלצים