שתף קטע נבחר

ראשי ש"ס בעמנואל: מתקרבים אל הימין

הרב עובדיה יוסף הוביל קו ימני במהלך עצרת לציון 30 יום לפיגוע הקשה בעמנואל. ראשי יש"ע שיבחו את השר אלי ישי על הסיוע שהוא מעניק להתנחלויות

אמש (יום ד') נרשם צעד נוסף במסע של ש"ס אל הימין הפוליטי: מנהיגה הרוחני, הרב עובדיה יוסף, התייצב אידיאולוגית לימין ההתיישבות ביש"ע, כינה את המתנחלים "גיבורי יש"ע" ודיבר על הצורך בחיזוק מצוות "ישוב ארץ ישראל ששקולה כנגד כל המצוות".
הדברים נאמרו במהלך אירוע שהתקיים בהתנחלות החרדית עמנואל לציון 30 יום לפיגוע הקשה במקום. בחצר בית הספר "יסודי התורה" בישוב, התכנסו למעלה מאלף מתושבי עימנואל והישובים הסמוכים, בהם חובשי כיפות סרוגות רבים ותלמידי המכינה הקדם צבאית בפדואל. על הבמה שמאחוריה הוצב שלט ענק "קדושי עמנואל" עם שמותיהם של 20 הנרצחים בפיגועים האחרונים שאירעו בסמוך לעימנואל ישבו בנוסף לרב עובדיה יוסף וליו"ר ש"ס אלי ישי, הרב הראשי לישראל הרב ישראל מאיר לאו, ח"כ בני אלון (מולדת), ראש עיריית אריאל רון נחמן, ראשי מועצת יש"ע עדי מינץ ובנצי ליברמן, השרים אשר אוחנה, שלמה בניזרי ונסים דהן, רבנים מיש"ע, ח"כ נסים זאב וראש מועצת עמנואל יששכר פרנקנטל.
ראשי יש"ע הרבו לשבח את יו"ר ש"ס אלי ישי על הסיוע שהוא מעניק לישובים ביש"ע וישי הצהיר: "אנחנו השרים שמסייעים למתיישבי יש"ע יותר מכולם". הרב הראשי לישראל, ישראל מאיר לאו, סיפר על ביקוריו אצל פצועי הפיגועים ואמר: "הכרתי מצבים ששאלו איפה אבא? ולא קיבלו תשובה. העצרת הזאת באה לעורר את השאלה איפה אבא? לא רק של עשרים המשפחות, אלא איפוא הקשר שלנו עם אבא - אבינו שבשמיים, שלפעמים אנחנו חשים חס ושלום כאילו נטש אותנו".
הרב עובדיה יוסף דיבר בנאומו בשבח "הרבנים של יש"ע" וכן בשבחם של "גיבורי יש"ע" ובשבח מצוות ישוב ארץ ישראל. נאומו התקבל באהדה, להוציא מתנחל חובש כיפה סרוגה, שהזכיר את תמיכת ש"ס והרב עובדיה יוסף בהסכם אוסלו וצעק "לא יישכח ולא ייסלח דבר כזה, אין סליחה על תמיכה באוסלו". הרב יוסף ניסה לחזק את מתיישבי הישוב הקטן, שספג הרוגים רבים לאחרונה, ואמר להם: "השם ישמור עליכם, לא תאונה אליכם רעה, לא תוסיפו לדאבה עוד והיה המחנה הנשאר לפליטה גדולה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. עם הפנים לשטחים
מומלצים