שתף קטע נבחר

גם יעל דיין תומכת במצנע: "הוא קידם את זכויות הנשים"

"העמדות המדיניות שלו דומות לעמדות שלי" מסבירה דיין וקוראת גם לבכירי המפלגה לתמוך במצנע

עמרם מצנע, המועמד לראשות מפלגת העבודה, יכול לרשום לעצמו הערב (ה') הישג נוסף במירוץ שלו: אחרי הודעות התמיכה בו של השר מתן וילנאי וח"כ יוסי כץ, גם חברת הכנסת יעל דיין החליטה להצטרף למטהו של ראש עיריית חיפה.
דיין מסבירה שעמדותיו של מצנע בנאום ההתמודדות שלו השבוע שכנעו אותה. "הדברים, הכוונות והפרוגרמה של מצנע מתאימים בצורה מושלמת למה שאני חושבת, ממש כמו כפפה ליד". לדבריה, היא סבורה כמוהו שיש לגשת מיד למשא ומתן ללא תנאים עם הפלסטינים.
דיין הספיקה כבר לשוחח עמו על תרומתה למטהו: "דיברנו על תחום הנשים, בו הייתי רוצה לעסוק במסגרת הבחירות".
המהלך של דיין מהווה פגיעה במתמודד חיים רמון, שדיין נחשבת מקורבת אליו. "חיים חבר שלי, וברור שאני קרובה אליו מבחינה אישית. אני מקווה שהוא לא ייפגע מהצעד שלי", היא אומרת. היא קוראת לרמון, כמו גם ליו"ר הכנסת אברהם בורג, וליוסי ביילין, לתמוך אף הם בראש עיריית חיפה.

מה ההיכרות שלך עם מצנע?

"אני מכירה למשל את חיים רמון הרבה יותר טוב מאשר את מצנע. את עמרם אני מכירה כראש עיר, בתחום של מעמד האשה, ובהחלט לטובה. הוא קידם את מעמד הנשים וחיפה הפכה למודל להרבה דברים טובים וליוזמות בתחום זה, וביחס למיעוטים וליחסי יהודים ערבים".

הסחף במפלגה יהפוך בקרוב לשיטפון?

"אני לא יודעת. הקטע הראשון היה כשאנשים לא הודיעו על הצטרפות למצנע כי הם לא רצו להיתפס ככאלה שעושים מה שהסקרים אומרים. אני חושבת שאת הקטע הזה כבר עברנו ועכשיו זה כבר יהיה עניין של שקילת העמדות בצורה רצינית בשאלה אם להצטרף אליו".

את לא חוששת לתמוך במועמד שהוא חסר ניסיון בדרג הראשון של הפוליטיקה?

"קיבלנו אנשים שהיו רק רמטכ"ל. כאן יש אדם שהיה שתי קדנציות ראש עיר, וזה לא מה בכך. אני מקווה שהוא יהיה איש צוות שישכיל ללמוד באותם תחומים שחסרים לו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
דיין. לא רק בגלל הסקרים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים