שתף קטע נבחר

עימות בין שרון לשרי המפד"ל על "עזה תחילה"

"אני עוד אזכיר לכם את ההחלטות שקיבלתם", אמר השר איתם לשרים. ראש הממשלה שרון: "בסך הכל הוצאנו כמה משוריינים ממרכז בית לחם"

עימות פרץ היום (ד') בקבינט בין ראש הממשלה לבין שרי המפד"ל על רקע תכנית "עזה תחילה":
יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, מחה בפני ראש הממשלה שרון על אישור התכנית: "כולכם טועים. יש בממשלה הזו זחיחות, אני עוד אזכיר לכם בעתיד את ההחלטות שקיבלתם", הזהיר איתם את השרים.
שרון ניסה מצידו להמעיט בחשיבות תכנית "עזה ובית לחם תחילה". ראש הממשלה הסביר כי "בסך הכל הוצאנו כמה משוריינים ממרכז בית לחם".
שר הביטחון בן אליעזר אמר אף הוא לאיתם כי דבריו אינם נכונים: "שרי המפד"ל מטעים את הציבור כשהם אומרים שזה הסכם מדיני. מדובר בהבנות בלבד. אנחנו נותנים לפלסטינים גלגל הצלה כדי שיוכלו לעזור לעצמם. האחריות הביטחונית היתה ונשארה על ישראל. אנו ממשיכים לפעול נגד הטרור, הלילה פעלנו בחאן יונס והתכנית תתבצע על פי התקדמות הפלסטינית", הבהיר בן אליעזר. ראש הממשלה שרון גיבה את דבריו ואמר כי התכנית יצאה לפועל בתאום מלא עמו.
השר איתם לא התרצה. הוא זכה לגיבוי מצד השר יצחק לוי מהמפד"ל, שהזהיר אף הוא מפני "התכנית המסוכנת". השניים הוסיפו וטענו כי השיחות עם הפלסטינים נוגדות את נאום בוש ואת המדיניות כי אין לנהל משא ומתן תחת הפסקת אש. שרי המפד"ל התכנסו לאחר הישיבה בחדרו של השר לוי להתייעצות בארבע עיניים על המשך דרכם בממשלה. מקורבים לשניים מסרו כי הם דנים בין היתר באפשרויות לפרוש מהממשלה - וכן מהקואליציה של שרון.
למרות הדברים, העריך חבר הקבינט השר שלום שמחון מהעבודה, כי "המפד"ל רק מאיימת ולא תפרוש מהממשלה. מדובר בתכנית נקודתית, לנסות ולבחון את יכולת הרשות לשלוט ולסכל טרור. המפד"ל מאיימים אך לא יפרשו, כי לא מדובר בהסדר קבע. הם עושים דרמטיזציה מיותרת מכל המהלך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. זחיחות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: רויטרס
שרון. כמה משוריינים זזו
צילום: רויטרס
מומלצים