שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המפד"ל "התקפלה": לא פורשת
  אפי איתם: "ראש הממשלה אמר לי שהסכם 'עזה ובית לחם תחילה' הוא רק הבנות שהושגו כדי להקל על האוכלוסיה האזרחית"

  המפד"ל התקפלה היום (ד') והודיעה כי לא תפרוש מהממשלה, למרות יישום תוכנית "עזה ובית לחם תחילה". ליו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, שנועד היום עם שרון, הובטח כי ייפגש שוב עם ראש הממשלה בקרוב כדי לדון במצב הביטחון.
  השר איתם, שהביע הבוקר בישיבת הקבינט את חששו מתוכנית "עזה תחילה", שלדבריו, "מכניסה את הסכמי אוסלו בדלת האחורית", פתח את ישיבת סיעה של המפד"ל בטון רך ופירט את ההבהרות שקיבל היום מראש הממשלה, אריאל שרון.
  "ראש הממשלה אמר לי שזה איננו הסכם אלא הבנות שהושגו כדי להקל על האוכלוסיה האזרחית ואני ער לסבל של הפלסטינים, שלעתים מגיעים לרעב", אמר איתם. "שרון גם הבטיח שצה"ל בלבד ימשיך לשאת באחריות הביטחונית בכל הגדה ובשטחי איי".
  למרות שנדמה היה כי איתם נוטה לקבל את גרסת ראש הממשלה ו"יורד מהעץ", בכל הקשור להתפטרות מהממשלה, הוא אמר דברים קשים נגד שר הביטחון בנימין בן אליעזר.
  בין היתר רמז איתם שבן אליעזר התיר לשדר את התמונות על המגעים עם הפלסטינים בתקשורת, משיקולי פריימריז, בגלל המועמד החדש, עמרם מצנע, הנושף בעורפו. "אני מזהיר שהתקבל הרושם בציבור ובעולם", אמר, "כי ישראל נושאת ונותנת עם הפלסטינים. זה קורה בשל התנהלות שר הביטחון. זהו ניהול בלתי מושכל של המגעים או אולי ניסיון להפיק רווח פוליטי מדבר שלא היה".
  ראש המפד"ל לשעבר, השר יצחק לוי, חיזק מימין את איתם. "לא קיבלנו תשובה האם ישראל מחזירה לחיים את המשטרה הפלסטינית", אמר בפתח הישיבה. "זו חזרה למסלול אוסלו. העיתונאים תמיד מציגים אותנו כקיצונים ולא חשוב מי העומד בראש, אך הדאגה שלנו נתונה לביטחון".
  חברי הכנסת שאול יהלום ונחום לנגנטל הביעו התנגדות לפרישה מהממשלה. "לא צריך לפרוש בגלל הסיסמה 'עזה תחילה' שהמציא שר הביטחון", אמר לנגנטל. "אנחנו משפיעים בממשלה ועובדה שצה"ל נמצא בכל מקום כפי שלחמנו. מוטב שייתנו לנו את תיק התשתיות במקום המצב שבו יש שרים ללא תיקים ותיקים ללא שרים".
  ח"כ יהלום אמר כי "אני מוכן לחכות כמה ימים עם הפרישה, אבל אם ירחיבו את תוכנית עזה תחילה למקומות נוספים מה שנקבל זה טרור, רצח ובגידה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  אפי איתם. מזהיר כי הרושם בציבור ובעולם הוא שישראל נושאת ונותנת עם הפלסטינים
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים