שתף קטע נבחר

רפול פורש מצומת: "את שלי עשיתי"

מפנה את תפקיד יו"ר צומת לטובת משה גרין. "אמשיך להצביע 'צומת', אבל לפוליטיקה אני לא חוזר. צריך לפנות את המקום לצעירים"

פירסום ראשון: השר לשעבר רפאל איתן פורש בימים אלה מהחיים הפוליטיים ומתנועתו "צומת". לאחרונה הודיע על כוונתו לפרוש מתפקידו כיושב ראש תנועת צומת ולפנות את מקומו לאיש שמנהל את התנועה בפועל בשנים האחרונות, משה גרין. "אני אמשיך להצביע 'צומת'", אומר רפול ל-ynet, "אבל לפוליטיקה אני לא חוזר. את שלי עשיתי ואני חושב שצריך לפנות את המקום לצעירים".
רפול, בן 73, ייסד את "צומת" בשנת 1988, לאחר שפרש מתנועת התחייה. הוא כיהן כחבר כנסת משנת 1984 ובהמשך שימש בתפקידי שר החקלאות והשר לאיכות הסביבה. כיום הוא שותף בפרוייקט בניית שובר הגלים בנמל אשדוד. על אף הפרישה, הוא אומר שיישאר בתמונה וייסייע להנהגה החדשה של התנועה ככל שיידרש, אולם יישאר מחוץ לפוליטיקה באופן רשמי.
לאחרונה שכרה הנהגת צומת החדשה משרדים בנתניה, ופתחה עשרה סניפים ברחבי הארץ. בקופתה נותרו כספי מימון מפלגות, בהם היא עושה שימוש לקראת ריצה מחודשת לכנסת. בשבועות הקרובים מתכוון יו"ר המפלגה החדש גרין להזמין סקרים כדי ללמוד יותר על מיקומה של תנועת הימין בתודעה הציבורית.
"צומת" במתכונת החדשה מובילה תוכנית במסגרתה יוענק כחצי דונם קרקע לכל חייל משוחרר שירצה להתגורר באיזור קו התפר. "הכלכלה התרסקה והחינוך אינו ראוי ולכן הרעיון הזה מתיישב עם מטרות 'צומת' ליישב את הארץ ולהקל על בעלי אזרחות ישראלית למצוא את עצמם כאן", אומר משה גרין, "המטרה היא לייהד את הגליל וליישב את הארץ".
גרין, חקלאי ואיש עסקים לשעבר המתגורר בבצרה, הגיע לצומת ב-98', כשניהל את מערך הכספים בתנועה תחת רפול. לפני שנתיים הוא נבחר ליו"ר ההנהלה ולממלא מקום יו"ר המפלגה. הוא אמנם ניהל את התנועה בפועל אולם התואר הרשמי נשאר אצל רפול. "כרגע אני מוביל, המדיניות היא שלי וההחלטות הן שלי", הוא מבהיר.
בנושא המדיני תמשיך "צומת" תחת הנהגתו לייצג קו נוקשה ובלתי מתפשר. "שתי מדינות לשני עמים? יש כאן רק מדינה אחת ומסביבה יש 16 מדינות ערב. אין מקום לפשרות בעניין הזה", מדגיש גרין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים