שתף קטע נבחר

מינסוטה טימברוולבס: זקנים וטף

קווין גארנט צריך לחבר בין הצעירים לותיקים, ולהוביל את הטימברוולבס לפלייאוף

שני אירועים לא נעימים עברו על מינסוטה טימברוולבס, אחרי עונה נעימה ביותר מבחינתם.
הראשון והקשה מבינהם, אירע מעט לאחר ההדחה מהפלייאוף. השוטינג גארד הפותח של הקבוצה, מאליק סילי, נהרג בתאונת דרכים, שהשאירה את החברים במינסוטה בהלם. האירוע השני היה טרגי פחות אך גרם למבוכה רבה בקבוצה. נספח סודי לחוזה של ג'ו סמית' בקבוצה משנת 99', שנחשף לאחרונה, מורה על הפרות קשות של תקנות השכר ב-NBA, מצד הנהלת הטימברוולבס וסמית', דבר שיסיים כנראה את דרכו של השחקן השישי של מינסוטה בקבוצה. מי שנשאר בקבוצה ובגדול, הוא קוין גארנט, מהכוכבים הצעירים של ה-nba. גארנט, סמול פורוורד במימדים של סנטר, הוא אחד האתלטים המדהימים בליגה ולבטח אחד החכמים ויציבים שבהם. על אף שהוא לוקה במשחקו הפיזי, מצליח גארנט להיות דומיננטי מתחת לסלים בהגנה ובהתקפה. נקודות, ריבאונדים, אסיסטים, חסימות - כולם אלמנטים חשובים הבאים לידי ביטוי במספרים האסטרונומיים שבדף הממוצעים הסטטיסטיים של גארנט. ממש כמו בחוזה שלו.
גארנט עומד בראש סניף תנועת הנוער המוכשרת במינסוטה, כשמאחוריו ניצבים הקלע הצעיר, בעל השם הבלתי נסבל, וואלי שצ'רביאק והסנטר הסלובני, ראדוסלאב נסטרוביץ'. השניים ישברו את שיני שדרני הטלוויזיה העונה, שיאלצו לחזור על השמות הללו שוב ושוב במהלך שידורי משחקי הקבוצה. טרל ברנדון הותיק, ישמש על תקן מדריך לנערים הצעירים, כשהוא תורם להם בעיקר מנסיון המשחק הרב שלו ומזריזותו שאינה נופלת משלהם. השילוב בין ותיקים לצעירים במינסוטה אינו פוגע בזרימה החלקה של הקבוצה, אם כי לא תמיד ברור מהו כיוון הזרם. כל עוד הוא מתנקז לכיוונו של גארנט, הזרם פונה מעלה אל הפלייאוף.

פרונט קורט

האתלטיות הקפיצית של גארנט, מפצה על סרבול מסוים בקו הקדמי של הטימברוולבס. הסרבול הזה רק יתעצם עם עזיבתו הכמעט ודאית של ג'ו סמית', שניחן ביכולות אתלטיות מרשימות משלו. נסטרוביץ' ודין גארט הם סנטרים פיזיים חזקים, אך הם אינם מסוגלים לפרוץ את מסגרות התפקיד המרובעות שנקבעו להם: מרפקים, הגנה וריבאונדים. הנטל הגדול שנופל על כתפיו הצרות של גארנט, יפול בחלקו על לפונזו אליס, שהגיע מאטלנטה, רק כדי שגארנט יוכל לשחק לעיתים כסנטר.

בק קורט

במערך שחקני החוץ של הטימברוולבס, יהיו שצ'רביאק ואנתוני פילר, שיחליף את סילי ז"ל, אחראים על הירי. ברנדון לעומת זאת אחראי על הכוונות. הרכז, שחסה שנים כה רבות תחת צילו של מרק פרייס בקליבלנד, הפך למנהיג אמיתי במינסוטה והוא הארכיטקט הראשי של משחק ההתקפה במינסוטה. צ'ונסי בילאפס, שהגיע מאורלנדו, יזכה את ברנדון ופילר בדקות מנוחה יקרות, כשהוא מחלק את זמן המשחק האיכותי שלו בין שתי עמדות הגארדים.

שחקן מפתח

קוין גארנט. הפוטנציאל של הילד הארוך, אינו קרוב עדיין למיצוי האפשרי, אך כבר עתה גארנט הוא ללא ספק מהכוכבים המובילים ב-NBA. הדומיננטיות שלו על המגרש והתמימות שלו מחוצה לו, הופכות אותו לאחת הדמויות החביבות על האוהדים. למרות זאת, העונה הקרובה תהיה קץ עידן התמימות מבחינתו. גארנט צריך להתגבר על הטראומות שבאובדן שניים מחבריו הטובים, ולהוביל את הקבוצה אל הפלייאוף. בצל האירועים, מצופה מגארנט שיראה כי טמונה בו גם היכולת המנטלית להפוך למנהיג.

מאמן

האלמוניות היחסית של פליפ סונדרס, אינה תואמת את כישוריו המקצועיים המעולים, כפי שהם באים לידי ביטוי בעבודה המצוינת שלו במינסוטה. סונדרס הצליח לבנות קבוצה כיפית, שמשחקת כדורסל מהנה ויעיל בו זמנית. ההכנה המנטלית של שחקני הקבוצה לליגה על רקע מותו של סילי ועזיבת סמית', תהיה חשובה אף יותר מההסתגלות המקצועית הנדרשות עקב העדרותם של השניים.

שורה תחתונה

מינסוטה טובה דיה כדי להגיע לסיבוב הראשון של הפלייאוף, אך ייתכן כי השפעתם השלילית של האירועים הטרגיים הקיץ, ישאירו אותם בחוץ.חמישיה פותחת: ראדוסלאב נסטרוביץ' (24, 2.12 מ'), קוין גארנט (24, 2.12 מ'), וואלי שצ'רביאק (23, 2.02 מ'), אנתוני פילר (31, 1.93 מ'), טרל ברנדון (30, 1.83 מ').
ספסל: דין גארט (34, 2.10 מ'), טום האמונדס (33, 2.06 מ'), אנדראה פאטרסון (25, 2.06), לפונזו אליס (30, 2.04 מ'), סאם מיטשל (37, 2.01 מ'), טוד דיי (30, 1.97 מ'), צ'ונסי בילאפס (24, 1.91 מ'), וויליאם אייברי (21, 1.88 מ').

לפנייה לכתב/ת
צילום: allsport
גארנט. הלולב נותן פריו
צילום: allsport
צילום: allsport
ברנדון. סדרן העבודה במינסוטה
צילום: allsport
צילום:allsport
ג`ו סמית`. לא רצה שיזהו אותו
צילום:allsport
מומלצים