שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקבוקי הדגל של ברקן

  "יקבי ברקן", קונצרן יינות מודרני, השקיע עמל וממון וכמובן גם כישרון ויכולת, על מנת להביא לעולם שני בקבוקי-דגל אשר יונפו מעל לשורת היינות הארוכה שלו. המדור מצדיע בעונג

  בערב נעים יחסית בשבוע שעבר (היה זה יום ב'), בשכונת מגורים אלגנטית מאד (סביון), על שפת בריכה קומפקטית (כ- 10 מ' אורך), נערך מפגש ראשון עם שני יינות חדשים וטובים עד כדי כך שאין אפשרות להכניס לסוגריים דבר בקשר אליהם. כל רכבת יודעת שללא קטר בריא, הקרונות לא ינועו קדימה. "יקבי ברקן", קונצרן יינות מודרני ומושקע (אשר בבעלותו גם "יינות סגל"), העסק השני בגודלו בארץ בתחום, השקיע עמל רב וממון וכמובן גם כישרון ויכולת, על מנת להביא לעולם שני בקבוקי-דגל אשר יונפו מעל לשורת היינות הארוכה שלו. שלושה אנשים גאים עמדו שם על הדשא הקצוץ בקפידה, בוקסר ולרנר, המנכ"לים, ואד זלצברג, היינן הראשי, ולנחת רוחם היתה סיבה גם ליקב גדול לא די בהחלטה ללכת על עשיית יין מיוחד באיכותו. יין הוא יצור קפריזי, לא צפוי, מפונק ולעיתים כזה המתעלם מכוונות טובות. עזר להם כמובן בציר 2000, ממנו נעשו שני יינות ה"סופרייר" – כך מכונה סדרת האיכות. זלצברג, בפרץ של התרגשות, ביקש לעצמו "עוד בציר אחד כזה לפחות" בחייו.

  ואלה שמות (הבקבוקים)

  "מרלו סופרייר 2000" – הטבעת המרהיבה בגוון סגול המקיפה את האדום העמוק לו, יוצרת על דפנות הכוס משחק צבעים נהדר. הענבים שלו הבשילו ביקב גלילי, זכו בטיפוח אישי, יבול נמוך מכוון לשם השבחה, ובציר ידני רך. 18 חודשים עשה היין בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות, ינק את לשד והתעשר. בטרם בוקבק, ביוני השנה, הוא גם קיבל עשירית הכמות יין קברנה סובניון. ההנאה רבה, אך כמו שקורה בטעימות מן הסוג הזה, מחשבת הלב הולכת קדימה אל שנתיים-שלוש מהיום, בידיעה כי אז הוא יהיה בתחום בשלותו המלאה. למרות זאת, גם כעת התענג עד מאד חוטמו של המדור, כאשר נדחק אל שלל ניחוחות הפרי שעלו בכוס. ציפת השזיף השחור עטפה גרגירי יער חמים, והכל היה מתובל יפה וטבול בשנף עז החבית. על החך היה היין מורכב ומלא רמזים לגבי עושרו העתידי. 160 שקלים לבקבוק.
  "שרדונה סופרייר 2000" – הזן הידידותי והמצליח כל כך בכל ארצות היין, לא מאכזב גם על קרקע הארץ הזאת. הבקבוק הנוכחי הוא עוד הוכחה להצלחה הזאת. התירוש שהה על קליפותיו זמן רב, תסס בחביות עז אלון על פני כשלושה שבועות, והמשיך להתעשר בתוכן עוד ארבעה חודשים. הדרך הזאת הותירה בו סימנים רבים וטובים. ניחוחות רעננים עם קצוות טרופיים וחמאתיות בריאה מרוחה על שנף עץ. טעמים חביבים של תפוח ירוק ואגס קשה, עם רמז של מתיקות ציפת פרי בשל. צונן במידה, הוא לגימה ארוכה ומעודדת נפש. 96 שקלים לבקבוק.

  תאנים בבקבוק

  גוברת הפופולריות של אלכוהולים מתוקים, בעיקר במסיבות של אנשים צעירים אשר טרם פיתחו לעצמם קשת מגוונת יותר של טעמים. ולכן בתגובה, מתגבר גם הייבוא לצד הייצור המקומי. יש בו רמות שונות של איכות ולא מעט מוצרים נחותים, אך גם משקאות משעשעים, עשויים היטב ומחומרים משובחים. זה המקרה של שני ליקרים מתוצרת החברה הגרמנית BEHN אשר מיובאים לארץ על ידי חברת "שוTים פלוס". הם עשויים וודקה, בתוספת תמציות טעם, כאשר התוצאה הסופית היא בעלת כושר הרתעה של 17-20% אלכוהול. המדור טעם את ה-feigling, בעל ארומתי התאנים, ומצא אותו ידידותי ונעים מאד. השני, ה-DOOLEY’S, בארומת טופי, סובל מילדותיות יתר, אך אינו מזיק. מומלץ על הרבה קרח.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מרלו סופרייר". מורכב ומלא רמזים
  מומלצים