שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נא להכיר: שני אחים ערבים שמשרתים בחיל האוויר
  ביטאון חיל האוויר מפרסם את סיפורם של האחים, ערבים ישראלים, המשרתים בשתי טייסות מבצעיות בחיל האוויר. אחד מהם אפילו קעקע את סמל הטייסת על כתפו

  בתקופה בה מצויים יחסי הערבים והיהודים בישראל בשפל חסר תקדים, חשוב לספר גם את הסיפור הבא: שני אחים ערבים-ישראלים משרתים בחודשים האחרונים בשתי טייסות מבצעיות של חיל האוויר. השניים, שהינם נוצרים, משרתים כנגדי שלישות בטייסת קרב של מטוסי F16 ובטייסת מסוקי יסעור והם הערבים הראשונים המשרתים בחיל האוויר.
  ביטאון חיל האוויר מפרסם את סיפורם של השניים. האח הצעיר ע', בן 27, הגיע ראשון לחיל האוויר. הוא החל את דרכו בצה"ל כלוחם בסיירת גבעתי. לאחר שלוש שנות שירות בסיירת השתחרר אך לאחר זמן קצר החליט לחזור לצה"ל כלוחם בשירות קבע. בין היתר הוא שירת בהתנחלות נצרים בצפון רצועת עזה. בשנת 1997 ביקש ע' לעבור לחיל האוויר ושובץ כנגד שלישות בטייסת היסעורים.

  האח הבכור הצטרף

  בשנת 1999 הצטרף גם אחיו הבכור מ' לחיל, תחילה כאחראי על השלישות בטייסת פנטום. מ' לא חשב שחיל האוויר יאפשר לערבי לשרת בטייסת קרב. "ארבעה חודשים חיכיתי עד שיוסדרו כל האישורים הבטחוניים. הייתי בטוח שאין סיכוי, שלא יכניסו ערבי לטייסת קרב, וכל כך שמחתי לגלות שטעיתי", סיפר מ'.
  מ' מספר עוד כי במהלך שנת 1999 עבד באינטנסיביות רבה, כיוון טייסת הפנטומים שלו לקחה חלק פעיל במשימות מעל דרום לבנון. "עבדתי הרבה שעות וכמעט לא ראיתי את הבית", הוא אומר. לאחר שנתיים עבר לטייסת ה-F16 בה הוא משרת כיום. "אני מאוד אוהב את הטייסת הזו", הוא אומר, "זו טייסת מלאה בפעילות, בייחוד בשנה האחרונה".
  שני האחים אומרים כי אינם רואים קונפליקט בין שירותם הצבאי לבין היותם ערבים. "אני לא מתייחס להקשרים פוליטיים", אומר מ', "הם לא מעניינים אותי ואני לא מערבב בין פוליטיקה לצבא". השניים מספרים כי חלק מהנערים בכפרם רוצים ללכת בעקבותיהם ולהתנדב לצה"ל.
  לפני כחצי שנה החליט ע' "ללכת עד הסוף" עם אהבתו לטייסת בה הוא משרת, וקיעקע את סמל הטייסת על כתפו. "זו גאווה גדולה להיות הערבי הראשון שמשרת בחיל האוויר והקעקוע הוא רק דרך נוספת להראות את זה" (את הסמל ניתן להוריד מהאתר www.iaf.org.il).

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נא להכיר: שני אחים ערבים שמשרתים בחיל האוויר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום אתר חיל האוויר
  "הייתי בטוח שאין סיכוי". מטוסי F16
  צילום אתר חיל האוויר
  מוצר השנה
  מומלצים